Tütsü

  Etiket: Tütsü

  Hem Hangi Ülkenin Markası?

  Tütsülerin kullanılmaya başlanması oldukça eski zamanlara dayanılmaktadır. Özellikle Asya kıtasında dini ve kültürel açıdan tütsü kullanılması yaygındır. Bu nedenle kaliteli ve iyi kokan tütsülerin genellikle Asya’dan çıkması beklenir. Hem, Hindistan’ın oldukça köklü ve sevilen bir markası olarak Hindistan’da kurulan firmalar arasındadır.

  Merkezi Hindistan’da bulunan Hem tütsüleri gelişen teknoloji ve yoğun ticaret sebebiyle dünyaya yayılmış durumdadır. Hemen hemen her ülkede satışı devam etmektedir. Doğallıkları ve güzel kokuları sayesinde sevilen tütsülere sahip olan Hem, yaklaşık on yıldır üst üste ödül alan bir markadır.

  Hem Nerede Üretiliyor?

  1800’lü yıllarda tütsü üretimine başlayan Hem, anavatanı olan Hindistan’da üretim yapmaktadır. Uzun yıllardan beri Hindistan’da üretilen tütsülerin ihracatı yapılır. Ürünlerin hammaddelerinin pek çoğunu kendi tarlalarından elde ettikleri için diğer ülkelerde fabrika açmaya ihtiyaç duymazlar. Distribütör olarak belirlenen firmalarla birlikte yalnızca ürün satışı gerçekleştirilmektedir.

  Hem Nasıl Üretiliyor?

  Meyve ve çiçek özleri kullanılarak yapılan tütsülerde herhangi bir kimyasal madde bulunmamaktadır. Hem tütsülerin yakılmaya başladıklarında çıkan dumanın renginden ve kokusunun güzelliğinden doğal oldukları hemen anlaşılmaktadır. Ayrıca yanma sürelerinin uzunluğu da kimyasal madde içermediklerinin birer kanıtıdır.

  Hem tütsülerinin üretim aşamasında dikkat edilen unsurlardan biri insan sağlığına ve doğaya zarar vermemektir. Bu nedenle hem insana hem doğaya fayda sağlayacak esanslar kullanılır. Kötü kokuları parfüm yerine tütsüyle bastırmak veya bulunulan alanın enerjisini temizlemek için Hem tütsüleri tercih edilebilir. Dumanın cilde veya iç organlara temas etmesinde herhangi bir zarar bulunmamaktadır.

  Dengeli bir şekilde yanmasına dikkat edilen tütsüler farklı çeşitlerde yapılabilir. Üretim aşaması neredeyse tamamen insan eliyle yapıldığından dolayı doğallığı tartışmaya kapalıdır. Pek çok esansın karıştırılması sayesinde herkesin sevebileceği kokuları bulmak mümkündür. Ayrıca Hem tütsülerini kullanmak solunum yolunu temizlediğinden dolayı vücut sağlığını korumaya yardımcı olur.

  Hem Hangi Ürünleri Var?

  Oldukça zengin bir tütsü çeşidine sahip olan hem yalnızca Çubuk Tütsü ve konik tütsü üretmektedir. İlk kez Hem tütsü kullanacak olanlar tanıdık ve karışık olmayan kokuları tercih etmelidir. Lavanta, gül, sandal ağacı, orkide, vanilya kokuları oldukça hafif ve kalıcı kokulardır. Kişinin solunum sistemine faydalı olduğundan dolayı gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

  Terapi, meditasyon, çakraların açılması, dinlenme, yoga gibi alanlarda kullanılacak olan Hem tütsüleri oldukça özel şekilde hazırlanmıştır. Birden fazla koku notasını içinde barındırdığından dolayı ilk kez kullanan kişiler için ağır olabilir. Düzenli kullanımda alışılacağı için satın alınmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bireyin ruh halinin düzelmesinde, hem fiziksel hem ruhsal olarak dinlenmesinde oldukça etkilidir. 

  Sandal ve vanilya, beyaz misk, çilek, frambuaz, feng shui ağaç kokuları başta olmak üzere alışagelmedik pek çok Hem tütsüsü vardır. Love, iyi şans, sağlık, siyah aşk, temizlik güçleri gibi birbirinden özel tarifleri bulunur. Kullanılan kokuya göre kişinin hayatında iyileşmeler gözlemlenebileceğinden dolayı ihtiyaçlara göre tütsü seçilmelidir.

  Tutkuyu arttırmak, eşler arasındaki sorunları düzeltmek, aile içi huzuru korumak gibi amaçlarla tütsüler kullanılabilir. Bu tütsüler tutku, aşk, siyah aşk gibi farklı çeşitlere sahiptir. Ayrıca aşkı çekmek amacıyla özel olarak hazırlanan aşk ve ilişkiler aroması, aşkta huzur denge ahenk tütsü seti satın alınabilmektedir.

   

  Tütsü hakında daha detaylı bilgi almak için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz.

  Copyright © Mitr 2022 Web Tasarım TEKNOBAY