Deepika

Deepika Hangi Ülkenin Markası?

Farklı koku kombinasyonlarıyla en sevilen tütsüleri üreten Deepika, Hindistan’da kurulan bir markadır. Yaklaşık 25 yıldır ürettiği tütsülerin her birinin kendine özel özellikleri bulunur. Oda kokusu, ritüel yapma, enerji temizleme, kötü kokuları bastırma gibi amaçlarla kullanılabilir. Sakinleştirici özelliği bulunan tütsüleri sayesinde insanın ve doğanın enerjisini dengeler.

Hindistan, dünyanın önde gelen pek çok tütsü markasının ev sahipliğini yapar. Deepika ise bu markaların arasından sivrilerek öne çıkmayı başarır. Hindistan’a özgü bitkileri, baharatları, geçmişten kalan tütsü tariflerini kullanarak dünyanın dört bir yanına yayılır. Böylelikle Hindistan kültürünün dünyaya yayılmasında etkili olan markalar arasında bulunur.

Deepika Nerede Üretiliyor?

Hindistan’da kurulan Deepika, üretim merkezi olarak Hindistan’ı seçmiştir. Orada bulunan fabrikalarında çoğunluğu el işçiliğiyle tütsüler üretmektedir. Dünyanın pek çok ülkesine ihracat yaparak tütsülerinin büyük bir kitleye ulaşmasını sağlamıştır. Pek çok yoga merkezinde ve masaj salonlarında Deepika tütsülerine rastlanmaktadır.

Yoğun talep görmesine rağmen tariflerini korumak ve kaliteyi bozmamak adına Hindistan dışında üretim yapmamaktadır. Geleneksel ve yenilikçi tarifleri birbiriyle uyumlu hale getirerek bünyesine yeni tütsüler kazandırmaktadır. Hindistan’da üretilen bu tütsüler kargolarla birlikte istenen adreslere gönderilebilmektedir.

Deepika Nasıl Üretiliyor?

Yalnızca tütsü üretimiyle bile piyasada yerini koruyan Deepika tütsülerinin üretiminde oldukça özenli davranır. Doğallığı ön planda tuttuğu için herhangi bir kimyasal madde kullanmaz. Yalızca bitkilerden ve meyvelerden elde ettikleri özlerden yardım alır. Ayrıca Hindistan’a özgü bazı baharat kokuları da Deepika tütsüleri içinde yer almaktadır.

Deepika, üretimini yaptığı tütsü çeşitlerinin hemen hemen her aşamasında el işçiliğinden faydalanır. Bu bakımdan, paketleme aşamasına gelene kadar uzman kişilerin ellerinden geçer. Deneyimli kadrosu sebebiyle tütsüler neredeyse birbirinin aynısı kokacak ve dengeli yanacak şekilde üretilir. Kullanılan materyallerden dolayı uzun süre yanan ve kokusu kalıcı olan tütsüleri vardır.

Hayvan deneyleri yapmayan Deepika’nın en önem verdiği konulardan biri hayvanlara zarar vermemektir. Bu konuda hassas davrandığı için tütsü deneylerinde insanlar ve hayvanlar kullanılmaz. Bilimsel testler yapıldığından dolayı güvenilir ürünler olduğunu kanıtlamaktadır. Ayrıca pek çok sertifikaya sahip olması, Deepika’nın dünyanın en kaliteli tütsü üreticilerinden biri olduğunu göstermektedir.

Deepika Hangi Ürünleri Var?

Geleneklerine bağlı olduğu kadar yeniliklere açık bir politika izleyen Deepika’nın tütsü çeşitleri oldukça fazladır. Ancak her bir tütsüye özenle yaklaştığından dolayı klasik kokularda bile farkını ortaya koyar. Tatlı, nahif, sert, baskın, hafif, baharatlı veya ekşi kokan tütsüleri sayesinde tüm ortamlarda ve zevklerde karşılık bulabilmektedir.

Deepika’ya ait olan tütsüler farklı etki ve özelliklere sahiptir. Kimisi ruhsal sağlığı iyileştirmek üzere birden fazla bitkinin harmanlanmasıyla oluşurken kimisi fiziksel sağlığın iyileşmesinde daha etkilidir. Bu nedenle healing auro, kutsanmıi Buda, meditasyon masala gibi ürünler psikolojinin iyileştirilmesi için kullanılmalıdır. Palo Santo, sandal ağacı, siyah afyon gibi ürünlerse fiziksel iyileşmelerde tercih edilebilir.

Deepika tütsüler gündelik yaşamdan uzaklaşmak ve ruhu dinlendirmek için mucizevi etkiler gösterir. Birden fazla kokuyu içerdiği durumlarda hayatın çeşitli alanlarında başarı, şans, bolluk ve bereket, aşk, huzur getirir. İlk kez Deepika tütsülerini kullanacak kişiler birden fazla çeşit bulunan tütsü setlerini satın alarak kendilerine en uygun tütsü çeşidini bulabilirler.

Filtreleri Göster
Filtreleri Göster