Florit

Halsiz, bunalmış ya da kafanız karışık mı hissediyorsunuz? Florit taşı kullanmanın, sizi yeni enerjiye, parlak ışığa ve pozitifliğe açık tutarken zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu detoksifiye etmesine nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmeye hazır mısınız?

Negatifliği ruhunuzdan ve ruhunuzdan arındırmaya hazır mısınız? Gerçek bir zindelik elde etmek mi istiyorsunuz? Taşınızı elinize alın ve okumaya devam edin…

Florit taşı; berraklığın, huzurun ve temizliğin taşıdır. Henüz elinizde yoksa, ona sahip olmak isteyeceksiniz. Bu doğal taş, oldukça emicidir ve sizi olumsuzluklardan arındırmak için mükemmeldir. Florit taşının sağladığı faydalar ve onu günlük yaşamınızda ve ruhsal uygulamalarınızda nasıl kullanacağınız hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin!

Florit taşı nedir?

Florit taşı, hidrotermal işlemle kayaların içinde oluşan bir taştır. Bu, malzemeler yüksek ısıya maruz kaldıklarında oluştukları ve daha sonra yavaşça soğudukları anlamına gelir. Son derece yaygın bir taştır ve dünya genelinde bulunmaktadır.

Florit, fluorspar olarak da bilinir. Endüstriyel madencilikte önemli bir mineraldir ve kalsiyum ve flordan yapılmıştır. Kalsiyum florürün mineral formudur. Florit taşı, genellikle ağır metaller içeren kayaların içinde bulunmaktadır. Ancak, aynı zamanda kireçtaşı ve dolomit kayalarında da bulunabilir ve genellikle kuvars ve diğer minerallerin yanında bulunurlar.

Çok tanınabilir fiziksel özelliklere sahiptir. Dört yönde mükemmel bölünmeye sahip olan sayılı taştan biridir. Bu da, tanınabilir desenlere ayrıldığı anlamına gelir. Yumuşak bir taştır ve Mohs sertlik seviyesi 4 için standart olarak kullanılır. Ayrıca diğer minerallerin çoğundan daha yüksek olan 3.2 özgül ağırlığına sahiptir.

Florit taşı anlamı

Florit taşının anlamı; olumsuzluklardan arınmak, barış ve pozitifliğe açılmaktır. Bu taş, artık bize hizmet etmeyen ve her durumda tarafsızlığı ve barışı teşvik eden eylemleri, düşünceleri ve duyguları ortaya çıkaran inanılmaz derecede emici bir taştır.

Bu taş; ışığa açık temiz, sağlıklı bir enerji alanı ile eş anlamlıdır. Akışı teşvik eder. Düşüncelerin, duyguların ve fikirlerin serbest akışı bu taştan ilham almaktadır. Ayrıca, üçüncü göz ve kalp çakralarınızı açık tutar ve ruhu, ruhu, bilinci ve bilinçaltını negatif enerjiden kurtarmaya yardımcı olur. Kendi zihnimizin veya başkalarının sözleri ve eylemlerinin dayattığı sınırlamaları kaldırmaya yardımcı olur.

Florit taşı nerede bulunur?

Florit taşının, topraktan geldiğini ve gökkuşağı boyunca seyahat ettiğini ve kayalara yerleşmeden önce yolculuğunda güzel renkler topladığı söylenmektedir. Bu, Floritin neden bu kadar çok canlı renkte bulunduğunu açıklayabilir. Artık Amerika dahil olmak üzere tüm dünyada Florit yatakları bulunmaktadır.

Florit taşı özellikleri

  • Çakralar: Taç
  • Burçlar: Boğa, Başak ve Balık
  • Nadirlik: Oldukça nadir
  • Menşei: Çin, Meksika, Almanya, İngiltere, İspanya, ABD, Alpler
  • Sertlik: 4 (Mohs ölçeği)
  • Kimyasal Bileşimi: Kalsiyum florür
  • Mineral Sınıfı: Halojenitler

Florit taşı ne işe yarar? Florit taşı faydaları

Florit taşı, bir şifa aracı olarak son derece yararlıdır. Negatif enerjiyi ve toksinleri emme özelliği ile beden, zihin ve ruh için faydalıdır. Sisteminizden toksinleri çekerek ve yabancı maddeleri dışarı atarak vücudunuzu doğal olarak detoks etmeye yardımcı olur. Cilt gibi özel detoks ihtiyacı olan bölgelerine sürülebilir veya genel sağlığı desteklemek için vücudun yakınına yerleştirilebilir.

Florit taşı faydalarından biri de, doğal olarak enerjiyi teşvik etmesidir. Bu taş, bağışıklık sistemi ile harika bir şekilde çalışır, düzgün çalışmayı teşvik eder ve hasta olduğunuzda rahatlık sağlamaya yardımcı olur

İşlerin akmasına yardımcı olma yeteneği, zihinsel ve duygusal durumunuz için inanılmaz derecede iyileştiricidir. Bir düşünce kalıbına veya duyguya hapsolmuş veya sıkışmış hissediyorsanız, bu taş onu aşmanıza yardımcı olabilir.

Duygu ve düşüncelerinizi zihninize ve ruhunuza girip çıktıkça deneyimlemenize yardımcı olur ve size bunların kalıcılığının olmadığı anlayışını verir. Rahatsız edici duygularla tamamen barışık olmanıza ve olumsuzluk yerine tarafsızlıkla yüzleşmenize yardımcı olur.

Kendiniz hakkında gerçek farkındalık kazanmanıza yardımcı olmak için de yararlıdır. Florit taşı, kendiniz ve başkaları için empati ve şefkat bulmanıza yardımcı olur ve kendinize odaklanmanızı veya narsist olmanızı engeller. Kaybolmuş hissediyorsanız ve net kararlar veremiyorsanız, bu taş size rehberlik edebilir ve pozitif enerjinin sizi doğru yollara yönlendirmesine izin veren yol gösterici bir ışık görevi görür.

Florit taşı evde nasıl kullanılır?

Florit taşı ev ve çalışma alanları için harikadır. Hem güzel hem de dekoratif olan bu doğal taş, harika bir sohbet başlatıcıdır.

Negatif enerjiyi aynı anda ortadan kaldırmak ve odayı pozitif ışık ve enerji ile doldurmak için yeşil ve sarı florit kullanabilirsiniz. Onu evinizde her kullandığınızda, negatif enerjilerin uzaklaştırılmasını teşvik eder ve alanın pozitif titreşimlerle yeniden şarj edilmesine yardımcı olmuş olursunuz.

Florit taşı, barışı teşvik eder, bu nedenle hem iş hem de ev için harikadır. Yüksek stresli zamanlar yaşıyorsanız veya kendinizi endişeli buluyorsanız; bu taş sizi sakinleştirmeye, sinirleri yatıştırmaya ve duruma tam olarak hazır olmanız için size sabır verebilir.

Florit taşı hangi çakra ile uyumludur?

Florit taşı çakra hizalama ve dengelemeye yardımcı olmak için harikadır. Her farklı rengi farklı Çakralarla hizalanır. Ancak, tümü kalp çakrası ve üçüncü göz çakrasını açmaya yardımcı olmaya faydalıdır.

Florit taşı hangi burç ile uyumludur?

Florit taşı, Oğlak burcunun mantığını sezgiyle birleştirir ve öz farkındalığı artırmak için bastırılmış duyguları ortaya çıkarır.

Bu taş, oğlakların olaylarda en kötüsünü bekleme eğilimini dağıtmaya yardımcı olacaktır. Takı olarak takmak, oğlak burcunun duygularını ve içsel düşüncelerini sözlü olarak ifade etmeyi öğrenmesine yardımcı olacaktır.  Ayrıca, negatif enerjiyi nötralize etmek ve Oğlak burcunun konsantrasyonunu ve karar verme becerilerini artırmak için de faydalıdır.

Florit taşı nasıl temizlenir? Florit taşı suya girer mi?

Tüm doğal taşlar gibi, floritin de düzenli olarak temizlenmesi ve yeniden şarj edilmesi gerekir. Yumuşak bir taş olduğundan, doğrudan tuz ile temas gibi geleneksel temizleme yöntemleri önerilmez.

Su kullanımı, az miktarda florit taşını temizlemek için idealdir. Akan su en iyisidir, çünkü su akışı kristallerinizdeki negatif enerjiyi emebilir ve taşınızdan güvenle uzaklaştırılabilir. Florit taşı temizlemek için zihninizde bir temizleme niyeti tutarken, taşınızı su altında 30 saniye çalıştırabilirsiniz. Sudan çıkardıktan sonra, havayla kurumaya bırakın veya temiz bir bezle hafifçe kurulayın.

Filtreleri Göster