Kalsit

Bir konsantrasyon taşı olan kalsit taşı; olumsuzluğu ortadan kaldıran ve kişisel gelişimi engelleyen enerji tıkanıklıklarını serbest bırakan güçlü bir enerji temizleyicidir.

Kalp çakrası için bir şifacı olan kalsit, kalbin hissettiği bastırılmış stresi ve acıyı ortadan kaldırır ve sevginin gelişmesinin yolunu açar. Bu doğal taş, kullanıcısına zihinsel rahatlama sağlar. Duyguları dengeler ve zihindeki diğer stresleri serbest bırakır. Kalbinizle güçlü bir bağı olan bir taştır.

Eski enerji kalıplarını temizlemede ve kişisel motivasyonu ve dürtüyü arttırmada etkili olduğu söylenen kalsit taşının; zihinsel analizi güçlendirdiği, hafızayı ve hızlı ve verimli öğrenme yeteneğini geliştirdiği, çalışırken masanızda olması harika olduğu için zihin taşı olarak da bilinir. Kalsit, öğrenciler için açık ara en iyi doğal taştır.

Bu taş, anlaşmazlık zamanlarında da iyidir. Çünkü, size bir duruma bakmanın yeni bir yolunu gösterebilir, sizi yeni ilham ve fikirlere yer açan modası geçmiş düşünce kalıplarından uzaklaştırabilir. Koleksiyonunuza kalsit taşı eklemekle ilgileniyorsanız; faydaları, özellikleri, kullanım alanları, bakımı ve temizliği ve daha fazlasını öğrenmek için bu kapsamlı rehbere göz atabilirsiniz…

Kalsit taşı nedir?

Kalsit taşı; doğada bol miktarda bulunan ve toplam minerallerin %4’ünü oluşturan, dünyada yaygın olarak bulunan değerli taşlardan biridir. Bu prizmatik taş, granit ve kireç taşı formundaki küçük tortu ve lekelerde bulunmaktadır.

Bu nadir mineral, ayrı katmanlar oluşturmak için kullanılan alışılmadık bir kankrinit formudur. Kısıtlı miktarda bir mineral olarak, büyük basınç altında yerkabuğunda oluşmaktadır. Çok sayıda enerji türü içeren güçlü bir temizleyici olarak kabul edilmektedir. Ancak, üç farklı yöndeki ideal yarılması nedeniyle kesilmesi en karmaşık minerallerden biridir.

Kalsit taşı anlamı

Kalsit taşının anlamı; sevginin özünü yaymak, kalbi daha şefkatli hale getirmekle ilgilidir. Bu taş, sizi içsel benliğinize bağlar ve günlük yaşamınızda duygusal denge yaratır.

Kalsit taşı, zenginliği çeker. Arzu ve hedefleri geri yükler. Kendinizi bu taşla ilişkilendirmek, hayatın birçok alanında size yardımcı olabilir.

Kalsit taşı nerede bulunur?

Kalsit taşı, dünyanın her yerinde bulunabilir. Ancak Brezilya, Meksika, Almanya, Hindistan ve İngiltere gibi belirli ülkelerde belirli renk çeşitleri öne çıkmaktadır.

Kalsit taşı özellikleri

  • Sertlik: 3 (Mohs ölçeği)
  • Menşei: Meksika
  • Renk: Altın kenarlı beyaz
  • Burç: Yengeç
  • Çakra: Taç çakra

Kalsit taşı ne işe yarar? Kalsit taşı faydaları

Kalsit taşının faydaları ve iyileştirici özellikleri oldukça fazladır. Bu taş, fiziksel bedeni ve çevreyi negatif enerjiden arındırır. Canlılığı artırdığı bilinen bu taş; kullanıcısının ruhsal gelişiminizi hızlandırır, mutluluğu ve neşeyi teşvik eder ve farkındalığı artırır. Kalsit taşının faydaları arasında ayrıca; ruh amacını keşfetmeye ve kucaklamaya yardımcı olması da yer alır. Bu taş, sezgisel vizyonları kolaylaştırır ve aynı zamanda psişik güçlerinizi geliştirir.

Kanallaşmaya yardımcı olur, yaratıcılığı geliştirir ve motivasyonu artırır. Odağı iyileştirir, tembelliği giderir ve kullanıcısına enerji verir. Ayrıca; vücuttaki hasarlı dokuların iyileşmesini destekler, dayanıklılığı teşvik eder, sağlıklı bir cilt bakım rutinini destekler, depresyonun enerjik köklerini yok eder. Aynı zamanda, üreme sisteminin enerjik iyileşmesini teşvik eder.

Kalsit taşının faydaları, güçlü bir enerji yükselticisinin yanı sıra bir temizleyicidir. Bu taş, sahip olduğunuz tüm hediyeleri zenginleştirecek. Ayrıca vücudunuzdaki ve hafif bedeninizdeki tüm kirliliği de ortadan kaldıracaktır.

Bu taş, vücudunuzdaki pozitif enerji akışını artırır. Sonucunda, negatif enerjileri dağıdır. Yaşadığınız alan, kullandığınız şeyler ve zaman geçirdiğiniz insanlar için de aynı şeyi yapacaktır. Kalsit taşı eski kalıpları, davranışları ve düşünme biçimlerini ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Kalsit taşı kullanım alanları

Kalsit taşı, farklı renklerde mevcuttur. Özel yapım takılar, çekici olmalarının dışında, aynı zamanda iyileştirici etkiler de içermektedir. Ayrıca, boynunuza, göğsünüze takabilir veya yüzük olarak kullanabilirsiniz. Kalsit; fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal büyüme ve gelişmeyi desteklediği için çocuk odalarına yerleştirilebilen veya asılabilen muhteşem bir taştır.

Odanızda bir mum yakın ve en sevdiğiniz yağı veya bitkiyi yanınıza alın. Motive ve huzurlu hissetmenize yardımcı olacak kalsit taşını alın. Hazır olduğunuzda, biraz derin nefes alın. Ruh yolunuza daha fazla uyum sağlamak için yapmanız gereken her şey için alan yarattığınızı hayal edin.

Her birini yaparken hissedeceğiniz sevinci hayal edin. Yapılacaklar listenizdeki her maddenin sizi nasıl hissettirdiğini düşünün. Bu aktivite hakkında düşündüğünüzde ne görüyorsunuz? Ne hissediyorsunuz? Bu şeylerin önümüzdeki birkaç hafta içinde ortaya çıkabilmesi için taşı tutun. Bu görevleri tamamlamak için ihtiyacınız olan motivasyon için kalsit taşınızı yanınızda taşıyabilirsiniz.

Kalsit taşı hangi burcun taşıdır?

Kalsit, resmi bir burç taşı çizelgesinin üyesi değildir. Ancak bu, onu bir doğum taşı olarak kullanmamanız gerektiği anlamına gelmemektedir.

Kalsit taşı burç dünyasında özellikle yengeç ile uyumludur. Ayrıca, bazıları tarafından Venüs, Güneş ve Ay’ın gezegen taşı olarak kabul edilmektedir.

Bir yengeç burcu taşı olarak, kalsitin tüm renkleri bazı faydalar sunar. Yeşil kalsit; yengeçlerin duygularını sakinleştirmelerine ve kalp çakrasıyla ilgili problemlerle baş etmelerine yardımcı olabilir. Yeşil aynı zamanda fiziksel şifanın da rengidir, bu nedenle şifada Yeşil Kalsit kullanılabilir.

Mavi kalsit, vücuttaki enerji akışını iyileştiren çok yönlü bir şifacıdır. Ancak, aynı zamanda zihni de iyileştirebilir. Mavi Kalsit, yengeçlerin sahip olabileceği yaratıcı engelleri temizlemeye yardımcı olacaktır. Aslan ve Terazi gibi diğer burçlar da kalsitten yararlanabilir.

Kalsit taşı nasıl temizlenir?

Kalsit taşı, su altında metal olmayan bir fırça ile temizlenebilir. Metal, bu hassas taşa zarar verebilir.

Kalsit takılarınızı temizliyorsanız, metal bileşenleri de göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Kalsit takıları çizilmeye veya diğer taşlara karışmasını önlemek için kullanılmadığında bir rafa ayırın veya orijinal kutusunda saklayın.

Kalsit taşı nasıl anlaşılır?

Mohs ölçeğinde kalsit taşını bulun ve ölçekte daha düşük bir taş ile kazıyın. Taşınız zarar görürse, laboratuvarda üretilmiştir. Gerçek kalsit taşı, normalde loş veya hafif bir taştır. Yapay olanlar kırılmazken, gerçek olanlar düştüğünde kolayca kırılacaktır.

Filtreleri Göster