Kyanit

Vücudun iletişim merkezlerini açan, temizleyen ve bir “rüya taşı” olarak da bilinen kyanit taşı, özellikle boğaz çakrasının yakınına takıldığında çok iyi sonuçlar verir. Aynı zamanda; melekler, ruh rehberleri ve dünya dışı varlıkları çeken çok hafif bir enerji taşır. Ayrıca, olağanüstü bir tezahür taşıdır!

Bu taşı alnınızın ortasında veya üçüncü göz çakrasında tutarsanız; unutulmuş anıları, kelimeleri veya isimleri hatırlayabileceğinize inanılır. Nepal’de bulunan kyanit taşı, zengin mavi tonları ile tartışmasız şimdiye kadar bulunan en iyi çeşididir. Antik çağlarda gezginler, bilinmeyen bölgeleri keşfetmek için onu bir pusula olarak da kullanmıştır.

Güçlü şifalı etkileri ile kyanit taşının faydaları, özellikleri, kullanımı ve daha fazlası ile ilgileniyorsanız, bu kapsamlı rehberde aradığınız soruların yanıtlarını bulabilirsiniz!

Kyanit taşı nedir?

Kyanit taşı; değişken kaya ve kuvars yataklarında bir bütün olarak gerilmiş ve kenarlı bir taşın, alışılmışın dışında sonlanan ve çoğu zaman set halinde görülen bir tür alüminosilikat mineralidir. Bu doğal taş, şeffaf ve yanardöner parlaklığı ile ünlüdür. Ayrıca, birçok farklı renkte görülmektedir.

İyi kalitesi nedeniyle, safirle karşılaştırılan bir taştır. Nitekim, özellikle mavi ve mavi-yeşil renkleri, mevcut en pahalı taşlar arasındadır. Kyanit, ayrıca ısıya da son derece dayanıklı olduğundan; dünya çapında porselen, silah, mermi, fırın gibi birçok ürünün üretiminde kullanılmaktadır.

Kyanit taşı anlamı

Kyanit taşı, yüksek bir enerji ve inanılmaz iyileştirici özellikler gösteren bir taştır. Kyanit taşının anlamı, “derin mavi” anlamına gelen Yunanca “kuanos” sözcüğünden gelmektedir. Aynı zamanda, diğer dünyaya ait güzelliği ve muhteşem güçleri nedeniyle egzotik bir değerli taş olarak kabul edilmektedir.

Okyanus ile olan ilişkisinden dolayı, muhteşem bir şekilde işlenmiş bir taş olarak suya benzer titreşimlerle dolup taşmaktadır. Birçok insan, taştan akan enerjinin bir canlılık denizinde yüzüyormuş gibi hissettirdiğini iddia etmektedir.

Feng Shui’de de kyanit taşının anlamı oldukça güçlüdür. Bu taş, yatıştırıcı ve besleyici hissettiren muazzam miktarda pozitif enerjiler yaymaktadır. Aynı zamanda, çevresinden negatif enerji almayan birkaç değerli taştan biridir.

Kyanit taşı nerede bulunur?

Kyanit taşının ana üreticisi Nepal’dir. Bununla birlikte, Brezilya’da alüvyon yataklarında da çıkarılmaktadır. Nadir bulunan renksiz çeşidi ise Kenya’da bulunmaktadır. En kaliteli versiyonları, İsviçre’den çıkarılmaktadır.

Bu muhteşem güzelliğin diğer büyük yatakları; Yugoslavya, Hindistan, Avustralya, Amerika ve Avrupa Alpleridir.

Kyanit taşı özellikleri

  • Diğer İsimler: Siyanit, Disten
  • Şeffaflık: Şeffaftan yarı saydama
  • Sertlik:5 -5 (Mohs ölçeği)
  • Menşei: Nepal, Amerika, Kenya, Yugoslavya, Brezilya, İsviçre, Hindistan
  • Kimyasal Formül: Al2SiO5
  • Parlaklık: Camsı
  • Renk: Açık-koyu mavi, yeşil, mavi-yeşil
  • Çakra: Kök, Solar Pleksus, Sakral, Üçüncü Göz Çakrası, Boğaz Çakrası, Kalp çakrası, Taç Çakrası
  • Doğum Taşı: Mayıs
  • Burç: Boğa

Kyanit taşı ne işe yarar? Kyanit taşı faydaları

Kyanit taşı, bir kişinin psişik güçlerini artıran, aynı zamanda titreşimi ve enerjileri ile ruhsal alemlerle bağlantı kuran bir taştır. Bu çekici değerli taş, genel sağlık için vücuttaki tüm çakraları uyardığı harika iyileştirici güçlere sahiptir. Özellikle boğaz çakrasını açar ve kişinin düşüncesini ifade etme yeteneğini geliştirir.

Herhangi bir olumsuzluk içermeyen ve bu nedenle asla temizlenmeye ihtiyaç duymayan ender taşlardan biridir. Kyanit taşının negatif enerjisi olmadığı için; öfkeyi, depresyonu, hayal kırıklığını veya her türlü stresi ortadan kaldırarak olumlu bir tutumu teşvik eder.

Topraklama için değerli bir taştır, bu nedenle meditasyona yardımcı olur. Aynı zamanda, bir kişide yaratıcılık, algı ve çeviklik ufkunu genişleten üçüncü göz çakrasını uyarmaktadır. Kyanit taşı, bedeni ve ruhu güçlendirmek için yin ve yang enerjilerini dengeleyen bir taştır. Son derece sakinleştirici nazik güçleri sayesinde; kullanıcısına dinginlik getirir, zihinden ve ruhtan tüm engelleri kaldırır.

Fiziksel bedende; işitme problemleri, gözler, tiroit, akciğer, ses telleri, boyun ve ayrıca koku alma duyusu ile ilgili hastalıkların iyileşmesine yardımcı olur. Kan basıncını kontrol eder ve vücut hareketini artırır. Kazalardan korunmak için harika bir yol arkadaşıdır ve ayrıca vücuttaki enfeksiyonları tedavi eden bir taştır.

Kyanit taşı, herhangi bir anlaşmazlığı ortadan kaldırarak sağlıklı ilişkileri teşvik eder. Tartışmalı bir konuda çözüme ulaşmak için daha iyi iletişimi kolaylaştırır. Sezgiyi geliştirirken, kendini ifade etmeyi de teşvik eder.

Uyum için mükemmel olan bu doğal taş, rüyaları hatırlamaya ve psişik düşünce sürecini başlatmaya da yardımcı olan yüksek pozitif enerjilere sahiptir.

Kyanit taşı hangi burcun taşıdır?

Kyanit taşının burcu Boğa’dır. Teraziler için de faydalı bir taştır. Bu taş, diğer taşlar gibi titreşim enerjilerini düşürmeye tutunmayan veya temizleme ve nötralizasyon gerektirmeyen bir taştır. Bu, Boğalar için harikadır. Çünkü, bu burcun enerjisi, inançlarla sıkıca tutunabilir.

Mavi taşlar, saygıyı, sabrı ve yeni başlangıçları teşvik eder. Maneviyat, öz saygı, bilgelik ve hakikat nitelikleriyle de ilişkilidir. Mavi kyanitin tüm çakraları hizaladığı ve kullanıcıyı üçüncü göz çakrasıyla hizalayabildiği bilinmektedir. Terazi burcu, yaşamında sürekli denge ve uyum için çabalayan bir burç olduğu için, bu yüksek titreşimli taştan etkili bir şekilde faydalanabilir.

Kyanit taşı hangi çakra ile bağlantılı?

Kyanit taşı çakraları temizleyerek, kısıtlanmış bedenleri anında hizalar ve tüm vücuda yatıştırıcı bir etki sağlar. Güçlü enerjileri ile Boğaz ve Üçüncü Göz çakraları uyarmaya yardımcı olabilir. Bu sayede, kullanıcısının iletişimi ve sezgisel farkındalığını her seviyede korunur.

Boğaz çakrasının iyileşmesi vücudun sesi olduğu için gereklidir. Diğer çakraların enerjilerinin de ifade edilmesini sağlayan bir temel gibidir. Boğaz çakrası tıkandığında diğer çakraların sağlığını etkileyerek onları da bloke eder. Boğaz çakrası, kişiye düşündüklerini ve hissettiklerini ifade etme gücü verir.

Kyanit taşının mavi doğal enerjisi, çakraların tıkanıklığını kaldırmaya ve dengelemeye yardımcı olur. Üstelik mavinin daha koyu tonları gerçeğin gücünü harekete geçirirken, mavinin daha soluk tonları kendi içinde denge, esneklik ve rahatlama gücünü taşır.

Üçüncü göz çakrası, komuta ve algımızın merkezidir. Farkındalık ve doğru bakış açısını telkin eder. Bu çakranın yardımıyla bilincimizle daha fazla ilişki kurabiliriz. Üçüncü göz çakrası dengede olduğunda, kullanıcı yeni fikirleri, hayalleri, vizyon ve düşünceleri açıkça görebilir. Kyanit taşı, üçüncü göz çakrasındaki enerji akışını iyileştirmede harika bir taş olarak kabul edilmektedir.

Kyanit taşı evde nasıl kullanılır?

Kyanit doğal taş kütleler, ev dekorasyonunda kullanılabilir ve hoş bir estetik etkiye de sahiptir. İşte başarı istiyorsanız, onu takı olarak takabilir veya masanızın üzerine koyabilirsiniz. Bir kyanit taşı parçası taşımanın, sahibinin planlarını ve eylemlerini mahvetmeye çalışan tüm karşıt güçleri etkisiz hale getirdiğine inanılmaktadır. Bu taş, aynı zamanda karanlık, soğuk bir atmosferi aydınlık, canlı bir ortama dönüştürecektir. Kyanit, başarı ve enerji artırıcı özellikleri nedeniyle feng shui’de ünlüdür.

Kyanit taşı nasıl temizlenir?

Kyanit taşının, kendini temiz tuttuğu için temizlenmesi gerekmeyen bir değerli taş olduğunu artık biliyorsunuz. Bununla birlikte, bu taşın yeniden şarj edilmesi önemlidir. Bu, ona gösterdiğiniz özeni göstermenin etkili bir yoludur.

Kyanit, yağmuru sever. Suya benzer özellikleri nedeniyle, gücünü yeniden şarj etmek için suya ihtiyaç duyar. Yağmur suyu yeterlidir. Taşı, yağmur yağdığında herhangi açık bir yere yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz, birkaç dakika akan suda tutarak da şarj edebilirsiniz

Filtreleri Göster