Ayurvedic

Ayurvedic Hangi Ülkenin Markası?

Asya ülkelerinde binlerce yıldır tütsünün var olduğu ve kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle kötülüklerden korunma, enerji temizleme ve şifa bulma amacıyla pek çok tütsü çeşitleri tercih edilir. Ayurvedic, tütsü konusunda uzmanlaşmış kabul edilen Hindistan’a ait bir markadır. Uzun yıllardan beri kendini geliştirerek çeşitli tütsüler üretmektedir.

Ayurvedic tütsülerinin kullanımı oldukça kolay ve sağlıklıdır. Bu nedenle kısa süre içinde dünya genelinde yayılmış ve pek çok ülkede ciddi oranlarda satılmaya başlamıştır. Her ülkede kendine ait bir distribütörü bulunduğundan dolayı profesyonel satışlar gerçekleştirir. Stick ve geri akışlı tütsüleri sayesinde ortamları temizlemeye ve kokusunu güzelleştirmeye yardımcı olur.

Ayurvedic Nerede Üretiliyor?

Kuruluşu Hindistan olan Ayurvedic markasının üretim yeri de kendi topraklarıdır. Binlerce yıllık tariflerin korunması ve kalitenin bozulmaması adına Hindistan dışında üretim yapılmaz. İşinde profesyonel kabul edilen kimseler tarafından üretilen tütsülerin tamamı Hindistan’dan diğer ülkelere ihraç edilir.

Ayurvedic Nasıl Üretiliyor?

Bir tütsü markasının hangi ülkeye ait olduğu ve nerede üretildiği kadar nasıl üretildiği de önemlidir. Bu bakımdan, Ayurvedic’in oldukça güvenilir ve özenli olduğunu söylemek mümkündür. 0 organik içerikler kullanması, kimyasal maddelere yer vermemesi, çevre dostu olması sebebiyle üretimleri tamamen sağlıklı şekilde tamamlanır.

Ayurvedic’in üretimi esnasında hayvan deneyleri yapılmamaktadır. İnsanlara zararlı olup olmayacağı hakkında yapılan testlerde hiçbir canlı zarar görmemektedir. Doğayı koruma ilkesine sahip olduğundan dolayı kokuları solumak insanlar için de zararlı değildir. Özel tarifleri sayesinde hemen hemen tüm tütsü kokuları dolaşım ve solunum sistemlerinin çalışmasını düzenler.

İnsan sağlığını önemseyen Ayurvedic, üretim aşamasını hemen hemen her kısmında el işçiliği bulundurur. Yalnızca paketleme kısmında tütsülerin kokularının bozulmaması ve kargoda zarar görmemesi için makineler kullanılır. İnsan eliyle yapılmasına rağmen özenli ve tarife uygun adımlar izlendiğinden dolayı tütsü kokularında farklılıklar gözlemlenmez.

Ayurvedic Hangi Ürünleri Var?

Ruhsal ve fiziksel bedenin sağlığını bir arada koruyan Ayurvedic, yalnızca tütsülerde görülebilen bir markadır. Sektörünün en iyi markalarından biri olduğu için pek çok çalışması bulunsa da tütsü haricinde üretim yapmamaktadır. Geri akışlı tütsüler veya çubuk tütsüler üreterek enerjilerin temizlenmesinde önemli bir rol oynar.

Ayurvedic tütsü çeşitleri arasında adaçayı, sandal, yasemin, lavanta ve gül gibi klasik kokular bulunur. Ancak bu klasik kokular bile özel tariflerle hazırlandığından dolayı oldukça doğaldır. Bir tütsünün yakılmasıyla birlikte gerçek bir ağacın yanında, çiçek tarlasının içinde veya ormanlık alanda gibi hissettirir. Gerçekçi kokuları sayesinde kapalı alanlarda bulunan kötü kokuları fark ettirmeden bastırır.

Nag Chama, Paçuli, Kasturi, Nature Fresh, Agarwood gibi tütsü çeşitleri Ayurvedic’e özel olan kokulardan oluşur. Ayrıca bazı özel işlemler için de bu tütsülerden yardım alınabilir. Ayurvedic Chakra aromasıyla birlikte çakraları açmak, Stress Relief sayesinde stresten uzaklaşmak mümkündür. Bu nedenle kişinin ihtiyacı olan konuya göre tütsü tercihi yapması önerilir.

Özellikle yoga, ritüel ve meditasyon esnasında kullanılan tütsülerin yararları oldukça fazladır. Eğer alanına göre üretilen tütsüler kullanılırsa görülebilecek faydalar da artar. Yoga esnasında Ayurvedic Yoga Aromalı Tütsü, dinlenme sırasında Ayurvedic Relaxation Aromalı Tütsü veya meditasyon sırasında Ayurvedic Meditation Aromalı Tütsülerden yardım alınabilir. Günlük kullanımlardaysa klasik kokulardan başlayarak özel olanlara doğru farklı tercihlerde bulunulabilir.

 

Filtreleri Göster
Filtreleri Göster