Mitr Blog

 • Şubat 27, 2024 Meditasyon & Yoga

  Çin Tıbbi Topları, Meditasyon Topu, Demir Küreler ya da Gevşeme Topu olarak da anılan Zen Meditasyon Boading Topudur.

  boading
 • Şubat 27, 2024 Semböller

  Ancak yogaya olan ilginin artmasıyla birlikte söz konusu sembol dünya genelinde tanınmaya başlamıştır. Namaste, avuç içlerinin çenenin biraz altında ve göğüs hizasında birleştirilmesi olarak simgelenebilir. Bu simge farklı amaçlarla kağıda dökülmüş, dekoratif ürünlere ve takı eşyalarına da ilave edilmiştir.

  Namaste
 • Şubat 27, 2024 Astroloji

  Bu harita, anlık olarak bakıldığından dolayı aynı sorunun uzun bir süre geçmeden yeniden sorulmaması gerekir. An içinde pek çok gezegen açısı yer aldığından dolayı uzmanlık isteyen ve geniş kapsamlı astroloji bilgisi gerektiren bir daldır.

  Astroloji
 • Şubat 27, 2024 Semböller

  Derin düşünme, sakinleşme ve dinginleşme için başvurulan meditasyon aynı zamanda kişinin olumlama yaparak yaşamdan beklentileri kendi üzerine çekmesini de sağlar. Bu araçlar yorumlanarak bazı soruların cevaplarına ulaşılabilmektedir. Runelar bu yönüyle tarot kartlarına da benzetilebilirler.

  Rune
 • Şubat 27, 2024 Astroloji

  Astrolojik olarak burçların, evlerin ve gezegenlerin etkileri partner seçiminde oldukça etkilidir. Doğum haritasındaki bileşenler kişinin nasıl insanlardan hoşlandığını ve kimlerle evlenmek isteyebileceğini gösterir. Bu açıdan, özellikle 7. ev ve gezegen açıları dikkate alınmalıdır.

  Astroloji
 • Şubat 27, 2024 Doğal Taşlar

  Mala, meditasyon ya da yoga sırasında dikkat toplamak ve daha iyi odaklanmak amacıyla kullanılan taşlı, uzun bir iptir. Kolye olarak da kullanılabilmektedir. Ucunda genellikle pamuklu ip kullanılarak yapılan bir püskül bulunur. Gerçek bir Mala taşı, yalnızca doğal ya da tahta taşlar, kemikler ya da tohumlar kullanılarak yapılmaktadır.

  Doğal taş
 • Şubat 27, 2024 Doğal Taşlar

  Cazibesi ile kendine hayran bırakan Zümrüt taşı diğer adı ile EMERALD ya da Sadakat taşı olarak kabul edilir.

  Doğal taş
 • Şubat 27, 2024 Doğal Taşlar

  Topraklama taşı olarak da bilinen zirkon taşı, son derece güçlü bir şifa enerjisini içerisinde barındırır. Zirkon taşı, kişilerin ruhsal yönlerini tanımalarına ve erdemli yönlerini dengelemeye yardımcı olurken, başkalarını ve kendilerini sevmelerine yardımcı olur.

  Doğal taş
 • Şubat 27, 2024 Doğal Taşlar

  Vanadinit ya da Vanadinite taşı; doğal taşların içerisinde yer alan benzersiz taşlardan biridir. Bu taş; güç taşı şeklinde de isimlendirilmektedir. Vanadinit taşı; zihinsel anlamda kullanıcısını uyarmanın yanı sıra bireyin amaçlarına ulaşması adına enerji düzeyinin artmasına yardımcı olur. Vanadinit taşının yastık altında, ufak bir parça bulundurulması halinde ve bu taş ile uyumak, bireye enerji sağlayacaktır. Vanadinit ya da Vanadinite taşı; kolye, bileklik, küpe, yüzük şeklinde takı olarak da kullanılabilir.

  Doğal taş
 • Şubat 27, 2024 Doğal Taşlar

   Unakit taşının bir diğer adı da epidot olarak bilinmektedir. Titreşim veren bu taş bir doğal taştır. Ayrıca Titreşim taşı olarak da anılmaktadır. Bunun nedeni ise unakit taşının kendine has titreşimler yayması ve bu şekilde etkisini göstermesidir. Yaymış olduğu bu titreşimler sayesinde kullanan kişilerin uyku kalitesi artar. Beraberinde ise kişilerde ruhsal gücün desteklenmesin de büyük rol oynar. İsmini ise çokça çıkarıldığı Unakas Dağları’ndan almaktadır. Bu dağ Amerika’da bulunmaktadır. Bu dağ ise epidot taşı bakımından yoğun bir rezerve yeri olarak bilinir. Bunun yanı sıra Unakit taşı epidot olarak da adlandırılır. Doğal taşlar bilindiği üzere özelliklerine göre farklı farklı isimler alabilmektedir. Bu nedenle Unakit taşını, titreşim taşı olarak da duymak mümkündür.

  Doğal taş
 • Şubat 27, 2024 Astroloji

  Astrolojik analizlerde evler ve gezegenler gibi yıldızlar da önemli bir yere sahiplerdir. Tek başlarına bir gezegen gibi etkili olmasalar bile gezegenlerin bulundukları konumu daha güçlü hale getirirler. Bu nedenle olumlu ya da olumsuz enerjiye sahip olmaları, bulundukları burç dereceleri, evleri ve gezegenleriyle ilişkilendirilerek yorumlanır.

  Astroloji
 • Şubat 27, 2024 Astroloji

  Astrolojide hava, ateş, toprak ve su olmak üzere 4 ayrı burç grubu bulunur. Her grupta 3 farklı burç yer almaktadır. Doğum haritalarında da gezegenlerin taşıdığı burçlara göre bazı hesaplamalar yapılmakta ve baskın burçların hangi gruba ait olduğu belirlenmektedir. Buna göre bir elementin eksikliği ya da fazlalığı, daha çok çaba sarf edilmesine neden olabileceği gibi yaşamı daha kolay bir hale de getirebilir.

  Astroloji
 • Şubat 27, 2024 Meditasyon & Yoga

  Eski dönemlerden beri insan yaşamında bulundukları için sesleri yabancı değildir. Fakat günümüzde çok fazla kullanılmadıkları için bu aletlerin yaydığı şifa enerjisinden ve ses tonlarından pek çok kişinin haberi yoktur.

  Gong
 • Şubat 27, 2024 Astroloji

  Söz konusu romantik ilişkilerse, burç yorumları ve sinastri uyumları göz önünde bulundurulur. Çoğunlukla Mars ve Venüs açılarıyla ilgilenilse de aslında erkeklerin Ay burcu da partner seçiminde oldukça etkilidir. Ay burcunun konumu, hangi evde olduğu, partnerin hangi evine düştüğü, ayrıca hangi burçta olduğu gibi etkenler; partnerler hakkında tahmin edilenden daha çok bilgi verebilir.

  Astroloji
 • Şubat 27, 2024 Astroloji

  Gezegen transtileri ve bazı açılar, yaşamdaki yılları diğerlerine göre daha önemli kılabilir. Aslında her yıl birbirinden değerli olsa da bazı dönemlerin başlangıcı ve kapanışı olan bu yıllar, kişiye önemli zaferler kazandırabilir veya kayıplar verebilir. Yaşamdaki önemli yılların haricinde, dönüş haritalarının incelenmesi de o sene yaşanabilecek durumlar hakkında bilgi edinmeyi kolaylaştırır.

  Astroloji
 • Şubat 27, 2024 Astroloji

  Bir doğum haritasında belli bir burcun ve konumun temsil ettiği evlerde gezegen bulunmayabilir. Önemli bir asteroit de bulunmuyorsa bu evleri yorumlarken hangi burcu taşıdığına bakılmalıdır. Ancak evlerin boş olması, ilgili konularda daha az olay yaşanacağının da bir göstergesi olabilir. Yorum yaparken de evin taşıdığı burcun yönetici gezegeni hangi evdeyse, o evle ilgili konulara bakılması da gerekebilir.

  Astroloji
 • Şubat 27, 2024

  Bireylerin doğum haritalarında şans noktası olarak bilinen ve matematiksel yöntemlerle hesaplanan bir nokta bulunur. Bu nokta, kişinin hayatında daha şanslı ve başarılı olacağı konularla ilgili bilgi almaya yardımcı olur. Ancak diğer gezegen ve burçlarla bir arada yorumlanması, haritanın doğru şekilde okunması açısından oldukça önemlidir.

  Astroloji
 • Şubat 27, 2024 Astroloji

  Hayat enerjisi, fiziksel bedenin çok ötesinde olan bir enerjidir. Fizik kanunlarıyla açıklanamayan bu enerji daha çok hayattan zevk alma durumunu ifade eder. Zaman zaman azalan bu enerji, kişide isteksizlik ve aşırı sıkılma gibi durumlara neden olabilir. Ancak astrolojik açıdan yapılan bazı işlemler yaşam enerjisinin arttırılmasına yardım edebilir. İşte burçlara göre yaşam enerjisini beslemenin yolları:

  Astroloji
 • Şubat 27, 2024 Astroloji

  Açılara göre yapılan yorumlar da kişinin karakteri, yaşamı, geçmiş yaşamı ve geleceği açısından önemli ipuçları verir. Ayrıca sinastri haritalarında, gezegenlerin yaptığı açıların birbirine uyumlu olması da iyi bir analiz yapılabilmesi açısından oldukça önemlidir.

  Astroloji
 • Şubat 27, 2024

  Doğal taşların temizliği, bakımı ve kullanımı oldukça önemlidir. Yeteri özenin gösterilmediği taşlar, bakımsız kaldıklarından dolayı yeterince etki gösteremeyebilirler. Bu nedenle özellikle yeni alınan ve ilk kez kullanılan taşların enerjisi yenilenmelidir. Taşın görselliği ve sağlık açısından temizlik yapmaya da özen gösterilmelidir.

  Doğal taş
 • Şubat 27, 2024 Astroloji

  Zaman zaman azalan bu enerji, kişide isteksizlik ve aşırı sıkılma gibi durumlara neden olabilir. Ancak astrolojik açıdan yapılan bazı işlemler yaşam enerjisinin arttırılmasına yardım edebilir. İşte burçlara göre yaşam enerjisini beslemenin yolları:

  Astroloji
 • Şubat 27, 2024 Astroloji

  Dönüşünü 28 günde tamamlayan Ay, dönmeye devam ettikçe farklı fazların ortaya çıkmasını sağlar. Bu fazlar, sahip oldukları enerji dolayısıyla burçlar üzerinde olumlu veya olumsuz etkiler oluşturabilir. Ay’ın hareketleri kişinin yapacağı yeni başlangıçlar ve sonlar için uyarıcı olabilirken karar verme aşamalarının daha doğru şekilde tamamlanmasına da yardımcı olur.

  Ay Fazları
 • Şubat 27, 2024 Astroloji

  Kırmızı Ay ya da Lilith Astreoidi olarak da isimlendirilen bir noktadır. Doğum haritalarında hangi burçta ve evde bulunuyorsa o alanda etki göstermektedir fakat astrolojik gezegenlerden biri olmadığından dolayı etkisi çok yoğun olmayabilir.

  Lilith Burcu
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Sinastri haritasında iki kişinin doğum haritaları birleştirilerek gezegen açıları evler yorumlanır. Bunun içi kesin olarak doğum gününe, doğum saatine ve doğum yerlerine ihtiyaç duyulur. Haritalar birçok ilişki analizinin yapılmasını sağlar. Yalnızca romantik ilişkilerde değil, arkadaşlıkta ve iş ilişkilerinde de sinastri analizinden yardım alınabilir. Böylelikle ilerleyen dönemlerde neler yaşanabileceği ve hangi sorunların yaşanabileceği hakkında bilgi edinilebilir.

  Sinastri Haritası
 • Şubat 24, 2024 Astroloji

  Bu evler hayatın farklı alanlarına göre yorumlanır ve çeşitli deneyimlere işaret eder. Geçmiş, şimdi ve gelecek hakkında bilgi edinmeye yardımcı olur. Çoğu zaman tek başına yorumlanmamakta, o evde yer alan burcun ve gezegenlerin etkisiyle analiz edilmektedir. Evin yönetici gezegeni ve diğer gezegenlerle yapılan açılar da yorumlarken dikkate alınması gereken durumlar arasındadır.

  Astroloji
 • Şubat 24, 2024 Astroloji

  İnsanların kendilerini daha iyi hissetmesine yardımcı olan ritüeller, olumsuz enerjiden arınmaya ve sakinleşmeye yardımcı olur. Ayrıca geleceğe daha umutla bakmayı, sosyal ilişkileri güçlendirmeyi, duygusal ihtiyaçları karşılamayı sağlar. Bir hedefe ulaşmak için gereken motivasyonu sağlamak için de ritüel yapılabilir. İşte 12 burca özel ritüel önerileri:

  Astroloji
 • Şubat 24, 2024 Astroloji

  Astrolojik olarak Ay’ın her bir fazı farklı anlamlar içermektedir. Dolunay da, her ay bir veya iki kez yaşanan astrolojik bir olaydır. Her burçta farklı etkiler göstermekte ve enerjisi güçlü olduğu için çoğu kişiyi korkutmaktadır. Ancak dolunay hangi burçta gerçekleşiyorsa o burca göre etki göstermektedir. Burcun hangi gezegenle kavuşum yaptığı ve Ay’ın kişinin hangi evine düştüğü de oldukça önemlidir.

  Astroloji
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Boyanan bir fırçayla daire çizilmesi sonucunda oluşmaktadır. Uçlardan biri daha kalın ve belirginken diğeri azalan boyadan dolayı ince yapıdadır. Ayrıca bu sembole ensö adıyla seslenmek ve ensö zen çemberi demek de mümkündür. Günümüzde de farklı amaçlarla kullanılmakta, hem hazır şekilde alınmakta hem de istenen bir nesnenin üzerine bireysel olarak çizilebilmektedir.

  Zen Çemberi
 • Şubat 24, 2024

  Bu semboller günlük yaşamın bir parçası olarak kullanılmaya müsaittir. Bazı zamanlarda kişiden bağımsız olarak bu sembollere farklı yerlerde rastlandığı gözlenir. Bu durum da evrenin bir işareti olarak kabul edilir ve simgenin kişiye bir işaret verdiği düşünülür. Aslında bir felsefe olarak ortaya çıkan Yin Yang sembolü de yaşamsal enerjinin somut bit kaynağıdır.

  Yin Yang
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Yaşam Çiçeği sembolü de uzun yıllardır spiritüel amaçla kullanılan bir ifadedir. Bu sembolün kendi içerisinde bazı gizli manalara da sahip olduğu düşünülür. Sembol, farklı dinlerde ve inanış biçimlerinde yer edinmeyi başarmıştır. Hatta yaşam ağacını ortaya çıkaran esas olgunun da yaşam çiçeği olduğuna inanılmaktadır.

  Yaşam Çiçeği
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Bu rakama bağlı olarak değerlendirilen motiflerden biri de üçlü spiraldir. Günümüzde Sicilya’nın sembolü olarak kullanılsa da Man Adası ve Fransa’nın batı bölgesi için de bu sembol kullanılmaktadır. Orijinalinde binlerce yıllık bir geçmişe sahip olduğundan dolayı, üçlü sarmal motifi herkes tarafından kullanılabilmektedir.

  Üçlü Spiral
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Bu diyagram, sahip olduğu güçler ve enerjiler sayesinde yaşamın her anına bereket katmaktadır. İsim anlamıysa servet çağı demektir. Sembolün bulunduğu her alan kişiye ferah bir ortam oluşturmakta, yaşamı zenginleştirmekte ve maddi gücü arttırmaktadır. Kişinin temizlenmesi ve korunması gibi durumlarda da güçlü etkilere sahiptir.

  Sri Yantra
 • Şubat 24, 2024

  Evrenin sırlarından zamana kadar pek çok konuda kullanılmış ve farklı değerleri sembolize etmiştir. Merkezi bir noktadan başlayan ve dışarı doğru genişleyen çizgilere sahip olduğu içinse gelişimi ve değişimi işaret eder. Hareketi başlatan güç eril olurken, devam ettiren dişil enerjidir. Dolayısıyla denge sağlayan ve enerjilerin amaçlarının anlaşılmasını sağlayan bir sembol olma özelliği de bulunur.

  Spiral
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Sonsuzluk sembolü şeklindedir ancak altılı bir kombinasyonu bulunmaktadır. Güzel enerjilere sahip olduğundan dolayı uğurlu olduğuna inanılmaktadır. Genellikle kişinin rahatlaması ve şansının açılması için tercih edilmektedir. Ancak oluşturduğu etkiler arasında enerji temizlemek de olduğundan dolayı her kullanıcıda farklı faydalar gösterebilme özelliği bulunmaktadır.

  Sonsuz Düğüm
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Kağıt üzerinde 5 köşeye sahip bir yıldız olarak çizilir ancak anlamı bundan çok daha fazlasıdır. Kadim topluluklar tarafından da kullanılan bu sembolün enerjisi ve etkisi son derece kuvvetlidir. Yani, Pentagram günlük yaşama ve kişisel gelişim uygulamalarına da entegre edilebilecek bir yapıya sahiptir.

  Pentagram
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Kısa çizgiler, her iki tarafta da eşit açıya sahiptir. Aynı zamanda barış sembolü olarak beyaz güvercin ve zeytin dalı öne çıkmaktadır. Ancak meditasyonlarda kullanılan ve herkes tarafından bilinen ana sembol daire şeklinde olandır.

  Peace
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Bu sembol, bazı tanımlamalara göre lotusun içerisinde taşıdığı mücevher olarak nitelendirilmektedir. Simgesel olarak üçüncü göz çakrasıyla uyum sağladığı bilinir. Bu yönüyle ağırlıklı olarak sezgiler ve duygular üzerinde etkisi olduğu kabul edilmektedir.

  Om
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Zaman içerisinde söz konusu semboller daha farklı anlamlar kazanmaya başlamış, duygu ve düşünceler açısından düzenleyici olarak değerlendirilmiştir. Günümüzde evrensel semboller daha çok meditasyon ve yoganın bir parçası olarak nitelendirilmektedir. İnsanların bu işaretlere bazen istem dışı maruz kaldığıyla karşılaşılması da mümkündür. Gün içerisinde sürekli göze çarpan bir simgenin varlığı tespit edilirse, sembolün manası, neyi temsil ettiği ve kullanım alanları hakkında ufak bir araştırma yapılması tavsiye edilir.

  Mandala
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Bu bağlamda lotus aromasına ve sembolüne ürünlerde sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kutsal anlam yüklenen diğer çiçek ve bitkilere benzer biçimde Lotus Çiçeği de evrensel bir sembol değeri kazanmıştır. Sembolün kullanıldığı ortamdaki canlı ve cansız tüm varlıkların enerjisinin değiştiğine inanılmaktadır.

  Lotus Çiçeği
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Şifa verici yapısı sayesinde ruhsal ve bedensel iyileştirmeler için tercih edilmiştir. Gerçekliğin ve doğruluğun sembolü olduğu gibi bazı tanrı ve tanrıçalarla da eşleştirilmiştir. Kızılderililerin inancında da karanlığı dağıtan ve aydınlık oluşturan bir sembol olarak kullanılmış, pek çok nesnede yer alan bir figür haline gelmiştir.

  Kuş Tüyü
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Bu sembole Khalsa Crest ismiyle hitap etmek de mümkündür. Sihizmin önemli bir motifi olduğu gibi anlamı da oldukça önemlidir. Manevi ve dünyevi güçleri temsil ettiğinden dolayı insanlara güç veren bir enerjisi sahiptir. Titreşimi yüksek olduğu içinse yalnızca kişiye değil bulunduğu alandaki herkese etki etmektedir. Ayrıca bu motifin hem giyilerek hem de dekoratif olarak kullanılabilmesi mümkündür.

  Khanda
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Bu sembol ağırlıklı olarak Mısır mitolojisinde yer edinmiştir. Ancak sembol hakkında detaylı sayılabilecek bazı araştırmalarla karşılaşmak da mümkündür. Horus’un Gözü, mitolojik açıdan Ankh (Yaşam Çarmıhı) ile birlikte en çok tanınan simgeler arasında kabul edilmektedir.

  Horus’un Gözü
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Bu sembol, diğer spiritüel işaretlere benzer biçimde kendi içerisinde türlü anlamlar barındırmaktadır. Doğru yerde ve doğru şekilde kullanıldığındaysa kişinin yaşam yolculuğu açısından rehber olarak rol üstlenmektedir.

  Hayat Ağacı
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Fatma’nın Eli olarak tanınan Hamsa sembolüyle de çoğu gelenekte karşılaşılabilir. El simgelerin enerjisinden doğru faydalanabilmek için ortaya çıkışları ve kullanım alanları hakkında fikir sahibi olmak son derece önemlidir.

  Hamsa
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Diğer kadim kültürlere göre güneşi temsil ettiği düşünülse de gayatri mantrada asıl bahsedilen ilahi bir ışıktır. Bu ışığın vücuda girmesi ve kişiye fayda sağlaması içinse mantradan yardım alınmaktadır. Ancak her gelenekte farklı anlamlar kazanmış, dolayısıyla farklı şekillerde kullanılmaya başlanmıştır.

  Gayatri Mantra
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Sembolize edildiği zamansa bir file dönüştürülmüştür. Bilgeliğin sembolü olan bu fil büyük başlıdır ve bir insan gibi ayakta durmaktadır. Görsel içinde var olan her nesneninse kendine has anlamları bulunmaktadır. Dolayısıyla titreşimi ve enerjisi oldukça yüksek olan bir görseldir.

  Ganesh
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Hinduizm ve Budizm başta olmak üzere pek çok dinde aynı anlamı taşımaktadır. Sembole göre kişinin sınırsız yeniden yaşama hakkı vardır ancak her yaşamında eskisinden bazı izler taşımaktadır. Dolayısıyla eski yaşamında iyi olanlar ödüllendirilirken bazı hesaplar açık kalabilir ve diğer hayatta bu borçların ödenmesi gerekebilir.

  Dünya İlaç Çarkı
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Ejderha sembolü kullanmak da kişinin kendini daha rahat ve güçlü hissetmesine yardımcı olur. Nesnenin titreşimi yüksekse enerjinin temizlenmesinde de etki gösterir. Özellikle Çin ve Türk mitolojilerinde yer aldığından dolayı oldukça yaygın şekilde kullanılan ve enerjisine inanılan bir motiftir.

  Dragon
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Bu sembol kelime olarak “dhar ve dhri” kullanılarak türetilmiştir. Doğruluk, vazife, doğa ve düzen gibi manalara sahiptir. Köken olarak Budizm inancında yer edinmeyi başarmış olan bu sembol içerisinde, farklı anlamlar taşıyan 8 çubuk bulunmaktadır.

  Dharma Çarkı
 • Şubat 24, 2024 Semböller

  Oldukça popüler bir değer gören bu yıldız hakkındaki araştırma ve konuşmalar, günümüzde de yaygın biçimde devam etmektedir. Davud’un Yıldızı, simgesel olarak pek çok din ve inanışta yer edinmeyi başarmıştır. Buna karşılık, sembol ağırlıklı olarak Yahudilik ile bağdaştırılmaktadır.

  Davud’un Yıldızı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.