Mitr.com.tr güvenilir mi?

  Kadıköy’ün sevimli ve ilginç mahallesi Yel değirmeni Mahallesi’nde 3 yıldır hizmet vermekte olan mağazamız, Kasım 2019 itibariyle Mitr adı altında hizmet vermeye devam etmektedir. Sanskritçe kökenli olan ismimiz, Türkçe “arkadaş” anlamına gelmektedir. Bu sayede mağazamızda aydınlanmaya, meditasyona, otantik içeriklere ilgili kimseler ile arkadaşlık sunabilmekteyiz. Mütevazi mağazamızı ziyaret etmek için sadece alışveriş yapmanıza gerek yoktur. Yeni arkadaşlıklar edinmek, kadim öğretiler ile tanışmak ve kendilerini bu alanda geliştirmek isteyen herkese kapımız açıktır. İsterseniz sorularınızı yöneltebilir isterseniz mağazamızı gezebilirsiniz. Mutlaka, kendi ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir ürünle karşılaşabilirsiniz. Amacımız, kurulduğumuz günden beri bu alanda faaliyet göstermek ve bu doğrultuda başarılı işlere imza atmaktadır. Özellikle ülkemizde kadim öğretilerin çok bilinmemesi yüzünden, bu öğretileri merak edenlerin de çok fazla kaynak bulma imkânları olmamaktadır. Amaçlarımızdan birisi de bu konuda merak içinde olan ve kendisini geliştirmek isteyenlere karşı yol göstericiliği yapmak, kendi aydınlanmalarının sağlanması için önerilerde bulunmaktır. Çünkü aydınlanmaya giden yol sadece gösterilebilir, ancak kişilerin kendilerinin keşfetmesi gerekir.

  Mitr.com.tr olarak özellikle meditasyon ve yoga ile uğraş gösterenlere, aydınlanma yolunda olanlara, kendilerine farkındalık katmak isteyenlere karşı hizmet vermekteyiz. Mitr, Uzak Doğu geleneklerini yaşatmayı amaçlayan ve bunun gibi düşünen kimselere de sunduğu ürünler ile yardımcı olmayı amaçlayan bir oluşumdur.

  Uzak Doğu felsefeleri ya da öğretileri genel olarak insanı temel alan ve insanın yaşamla bütünleşmesini savunan öğretilerdir. Aslında çoğu kimse tarafından bir inanç ya da din olarak da görülmelerine karşılık, Uzak Doğu öğretileri kadim insanlık tarihi öğretileridir. Öyle ki insanın temel yapısının hiç değişmediğini göz önünde tutarsak, bu öğretilerin değerleri de daha iyi anlaşılabilecektir. Uzak Doğu öğretilerini başlıca Budizm ve Hinduizm oluşturmaktadır. Özellikle Budizm, yaşamın acılarla dolu olduğunu ve bu acılardan kurtulmak için tüm arzularımızdan vazgeçmemiz gerektiğini söyler. Bir başka deyişle arzularımız hiçbir zaman tatmin edilemezler ve sürekli başka arzuların doğmasına sebep olurlar. Bu durum ise tatminsizliğe sebep olarak kendimizi asla olduğumuz yerde hissetmememize, aksine geçmiş ya da gelecek zamanlara takılarak yaşamımıza neden olur. Bu zihinsel açıdan sorunlu durumdan çıkmak için ise meditasyon ve yoga pratikleri öne çıkmaktadır.

  Meditasyon, tefekkür olarak adlandırılabilir. Meditasyon sayesinde, kişi tüm dikkatini kendi vücudu üzerine toplar ve bu sayede yaşamda olduğunun farkına varır. Günlük yaşamın koşuşturması sırasında unuttuğu fiziksel ve zihinsel özellikleri, meditasyon sırasında açığa çıkarlar. Ancak meditasyon yapmak her şeyden önce zihni deneyim altına almayı gerektirdiği için epey zor bir uğraş olarak ortaya çıkmaktadır. Meditasyon yapmak için sakin bir ortama, dinginliğe ve rahatlığa ihtiyaç vardır. Bunun sağlanması için dış aksesuar da önem kazanabilmektedir. Ürünlerimiz arasında özel bir yer tutan buhurdanlık, mum ve tütsü çeşitleri ile meditasyon ya da yoga seanslarınıza ayrı bir hava katabilir, odaklanmanızı rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz.

  Fiziksel ve zihinsel enerjinizi düzenlemek için yapacağınız çakra dengeleme işlemlerinizde de özel olarak üretilmiş mumlardan yararlanabilirsiniz. Çakralar bilindiği gibi insan bedenindeki temel enerji alanlarıdır ve onların dengesiz olmaları halinde insan fiziksel ve zihinsel olarak büyük sıkıntılar yaşayabilmektedir. Dengede olmaları halinde ise başarılı, mutlu, yaşamda ne istediğini bilen, yaşamın her anından keyif alabilen insanlar oluşmaktadır. Çakralarındengelenmesi için onların renklerinde özel olarak el yapımı yöntemler ile üretilmiş çakra mumlarına bakabilirsiniz.

  Sadece Uzak Doğu’nun değil, dünyanın tüm kadim geleneklerinden izler taşıyan mitr.com.tr’de Kızılderili kadim geleneğinden de izler bulabilirsiniz. Kötü rüyaları engellemek için geliştirilen rüya kapanları sayesinde, hem dekoratif bir görüntü elde edebilir hem de kötü rüyalara karşı önlem alabilirsiniz.

  Dünyadaki unutulmaya yüz tutmuş geleneklerden de ürünlersunan sitemiz, bu öğretileri benimsemiş kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Aynı zamanda hediye seçenekleri ile farklı hediyeler vermek isteyen kişilere de hoş alternatifler oluşturmaktadır.

  Test

  Form Gönderimi

  Tamam

  Copyright © Mitr 2021 Web Tasarım TEKNOBAY