Garden Fresh

Garden Fresh Hangi Ülkenin Markası?

Üretilen tütsülerin hangi ülkeye ait olduğu oldukça önemlidir. Asya kıtasında yaygın olarak kullanıldığı için bu bölgede üretilen tütsüler daha başarılıdır. Garden Fresh de Hindistan’da kurulan ve binlerce yıllık geleneği devam ettiren bir markadır. Dünyanın en çok satılan tütsü şirketlerinden biri olduğu için güvenilirliğini ve kalitesini kanıtlamıştır.

Garden Fresh tütsü üretimine geçmeden önce diğer markalar için tütsü hammaddesi oluşturmakla görevliydi. Bu nedenle 1928’de katıldığı piyasanın hemen hemen her kısmına hakimdi. Daha sonra kendi tütsülerini üretmeye başladı ve kısa zamanda yükselerek adını dünya çapında duyurdu. Bugün, pek çok ülkede hem üretim hem de tütsü satışı yapmaktadır.

Garden Fresh Nerede Üretiliyor?

Hindistan’da kurulan Garden Fresh, büyük ve ana fabrikalarını Hindistan’da kurdu. Kaliteli bir üretim yapabilmesi için fabrikalarını düzenli olarak denetlemektedir. Geniş kitlelere ulaştığında çok satan diğer ülkelerinde de bazı fabrikalar kurdu. Ancak bu fabrikalar Hindistan’da bulunanlar kadar büyük değildir. Tüm çalışanlar uzman ve deneyimli kişiler olduğundan dolayı fabrikanın nerede olduğu Garden Fresh için önemli değildir.

Garden Fresh Nasıl Üretiliyor?

Bir tütsünün üretim aşamasının tamamen doğal olması oldukça önemlidir. Tütsünün kişiye manevi anlamda fayda verebilmesi ve doğru şekilde yanabilmesi için elle üretilmesi gerekir. Sanayileşmeye uyulduğu zaman tütsünün vereceği faydalar azalmakta, üretici kurumun standartlarını düşürmektedir. Bu nedenle Garden Fresh paketleme haricindeki tüm işlemlerinde el işçiliğini kullanmaktadır.

Bitki ve meyve özlerinin çıkarılmasıyla başlayan tütsü üretiminde öncelikle doğru koku kombinasyonları yapılır. Birbiriyle uyumlu olan notalar seçildikten sonra belirli miktarlarda karıştırılır. Ardından tamamen organik maddeler kullanılarak, tütsü 0 doğal olacak şekilde üretim aşamasına geçilir. Bu esnada yapılan testlerle insana veya çevreye zarar verip vermediği araştırılır.

Garden Fresh, doğayı korumayı kendisine ilke edinen bir kurumdur. Üretim, paketleme ve dağıtım aşamalarının hiç birinde hayvanları kullanmaz. Hayvanlarla deney yapılmadığı için çeşitli sertifikalara da sahip olan bir markadır. Bu nedenle doğa dostu kimselerin gönül rahatlığıyla Garden Fresh tercih etmesi mümkündür.

Garden Fresh Hangi Ürünleri Var?

Geniş bir ürün ağına sahip olan Garden Fresh birbirinden farklı kokuları harmanlayarak tütsü haline getirir. Bu nedenle herkesin zevkine ve ihtiyacına uygun olan tütsüleri bulmasını kolaylaştırır. Özel üretimleri tamamen ihtiyaca yönelik olduğu için çakra açma, para çekme, meditasyon, yoga veya ilişkiler üzerine hazırlanmış çeşitleri bulunur. Eksik hissedilen veya şans getirmesi dilenen konularda özel olarak hazırlanan tariflerden yardım alınabilir.

Klasik kokuları seven kimseler için tek bir esansın kullanıldığı tütsü çeşitleri bulunur. Garden Fresh, diğer markalardan ayrılabilmek amacıyla bu kokuların tamamen gerçekçi üretilmesini sağlar. Bir anlamda kişiyi bulunduğu yerden alıp tamamen doğal olan başka ortamlara götürür. Adaçayı, sandal ağacı, beyaz adaçayı, palo santo ağacı, gül tütsüleri bu duruma örnek olan ürünler arasında bulunur.

Garden Fresh, Hindistan’da yaygın olarak kullanılan baharatlar için de özel üretimlerde bulunur. Baharatlar, hem kokularının güzelliği hem şifa verici olması sebebiyle karışımlarda yer alır. Ayrıca Garden Fresh sayesinde dünyaya Hindistan’ın baharat kültürünü yaymak kolaylaşır. Kötü kokuları bastırdığı için özellikle tercih edilen baharat kokuları solunum sistemini destekleyicidir. Kan dolaşımını düzenlemesi ve stresi azaltması sebebiyle en çok satılan ürünler arasında yer alır.

Filtreleri Göster
Filtreleri Göster