Güneş Taşı

Güneş taşı, güneşin enerjisini taşıyan çok neşeli bir taştır. Mutluluğu ve pozitif enerjiyi teşvik eder. Liderlik taşı olarak da bilinen güneş taşı, çok koruyucu bir taştır ve korkuları ve kendinden şüphe duymayı hafifletmeye yardımcı olur. Kişisel gücünüzü artırmaya ve bilincinizi genişletmeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda, bir bolluk ve bereket taşıdır. Hayatınıza refah ve mutlu enerjiyi davet eder.

Sakral ve solar pleksus çakralara enerji verir. Ateş Elementi ile ilişkilidir ve güneşin gücü ve sıcaklığı ile yayılır.

Güneş taşı, duygusal sıkıntı zamanlarında bir güç ve enerji kaynağı olabilir. Bir odayı ve onu çevreleyen tüm enerjiyi aydınlatan bir doğal taştır. Koleksiyonunuza güneş taşı eklemeyi ve onun gücünden yararlanmayı düşünüyorsanız, güneş taşı faydaları, özellikleri, kullanımı ve daha fazlasını öğrenmek için bu detaylı kılavuzdan yardım alabilirsiniz…

Güneş taşı nedir?

Güneş taşı, Feldispat grubundadır plajiyoklaz olarak sınıflandırılır. “Heliolit” ve bazen “’aventurescent feldspat” olarak da bilinmektedir.

Güneş taşı, oluşum anında mevcut olan kapanım seviyeleri ile belirlenen, tümü farklı miktarlarda altın, portakal ve kırmızıdan oluşan bir taştır. Yalnızca birkaç yüz yıldır insan radarında olan nispeten genç bir taştır.

Mohs ölçeğine göre sertlik derecesi 6.5’tir. Bir doğal taş için bu, ne yumuşak ne de çok dayanıklı olduğu anlamına gelmektedir. Hayat dolu bir taştır kristal enerjisine ve sunabileceği faydalara aşina olmayanlar için bile harika bir ışık kaynağı olur.

Bu taş, insan etkisi olmadan Dünya yüzeyinin altında oluşan tamamen doğal bir taştır.

Güneş taşı anlamı

Güneş taşının anlamı, güneşin bir parçası olduğuna inanılmasından gelmektedir. Güneş taşı, onu güneşin gücünü ve onunla ilişkili güç ve zenginliği çekmek için kullanılmıştır.

Güneş taşı nerede bulunur?

Güneş taşı; Avustralya, Kanada, Çin, Hindistan, Meksika, Norveç, Rusya, Sri Lanka, Tanzanya, Amerika ve diğer bazı ülkelerde bulunabilir.

Güneş taşı nasıl oluşur?

Güneş taşı, erimiş lavlarda oluşur ve bir yanardağ yardımıyla yüzeye boşaltılır. Lav parçalanmıştır. Daha sonra, ince güneş taşı kristalleri serbest bırakılmaktadır.

Güneş taşı ne renktir?

Güneş taşı, genellikle sarı, turuncu veya kahverengi gövde rengine sahiptir. Yeşil rengi son derece nadirdir. Küçük inklüzyonlar, herhangi bir vücut renginin üzerinde kırmızımsı veya altın bir parlaklık yaratırken, daha büyük inklüzyonlar çekici, ışıltılı yansımalar yaratır. Güneştaşı kapanımları hematit, bakır veya başka bir mineral olabilir.

Güneş taşı özellikleri

  • Menşei: Hindistan
  • Element: Ateş
  • Titreşim: 1 numara
  • Gezegen: Güneş
  • Çakra: Sakral çakra, Solar pleksus çakra
  • Burç: Aslan, Terazi
  • Özellikler: Koruma, kişisel güç, mutluluk
  • Rengi: Altın

Güneş taşı, aynı zamanda faydalı bir cinsel ilişki bulmaya ve sürdürmeye yardımcı olur, koruyucu ve güçlü bir taştır. Bu değerli taş, ritüellere ve büyü çalışmalarına olduğu kadar diğer taşlara da enerji katar. Sembolik olarak Güneştaşı, Aytaşı ile bağlantılıdır.

Güneş taşı ne işe yarar? Güneş taşı faydaları

Güneş taşı, hem fiziksel hem de metafiziksel iyileştirici özelliklere sahiptir. Korumasının büyük bir kısmı, taşın vücudun sayısız farklı koşuldan iyileşmesine yardımcı olma yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Vücutta en çok ihtiyaç duyulan yere ışık gönderir. Bu nedenle, regl sancısından romatizmaya ve hatta ateşe kadar her şey için faydalı olabilir.

Şifa için güneş taşı ile çalışırken anahtar, sadece niyetiniz ve sonuçları optimize edebilmeniz için bu ışığı nereye yönlendirmektir. Bu nedenle, üzerinde çalışmasını istediğiniz şey konusunda çok net ve doğrudan olmanıza yardımcı olur. Bunu yapmak için, güneş taşınızı avucunuzun içinde tutun ve taşın kendisine bir niyet mesajı iletmek için zihin gözünüzü kullanın.

Bu taş, kullanıcısı kendisiyle aynı frekansta titreşene kadar dinlenmeyecektir. İyi doğanız, doğal sezginiz ve en gerçek benliğinizin derin yollardan akması istenecektir.

Güneş taşı, iyi şansı ve refahı çeker. Bunun da ötesinde, normal stres seviyeleriniz oldukça sert bir şekilde geri çekilecek ve hayatınıza girmek için daha iyi duygu deneyimlerine yer açacaktır. Bu taş bağımsız, özgün ve özellikle sınır yaratmakta zorlanan herkes için harikadır.  Negatif enerji dağıtılır ve en yüksek ışık biçimlerinin yanı sıra güneşin özü ile değiştirilir.

Güneş taşı nasıl kullanılır?

Bu pozitif taş, hayatınıza pozitiflik getirir. Bu nedenle, üzerinizde taşımanın veya evinizde bulundurmanın pek çok faydası vardır.

Bu parlak ışıklı taşı evinize getirmek, bazen kasvetli bir enerjiye sahip olan bir alana ışık vermenin kolay bir yoludur. Taşı evin eşiğinin üzerinde tutarak, evinizi daha tatlı bir pozitiflik duygusuyla ıslatmakla kalmaz, aynı zamanda ruhsal enerjiyi merkezlemeye ve netlik getirmeye de yardımcı olursunuz.

Bronz ve altın rengi ile dikkat çeken güneş taşı takılar ile bu ruh uyandıran taşı doğrudan cildinize bastırmanın tüm faydalarını içinize çekebilirsiniz. İyileştirici titreşimlerin, pozitif parıltının ve iyimser ruhun hemen aşağıya inmesine ve anında bir bağlantı sunarak karanlık her köşeye ulaşmasına izin verin.

Güneş taşı hangi burcun taşıdır?

Güneş taşı burç taşı olarak Terazi burcu ile ilişkilidir. Teraziler, taşın ateşli parıltısına çekilecektir. Terazi burçları; üstün idealizm anlayışları, hayata adil ve adil yaklaşımları ve arkadaşlarıyla ve yabancılarla olan zarif bağlarıyla tanınır. Ancak, kararsız olabilirler ve biraz kendilerine acıyabilirler. Ve genellikle, daha kötüsünden korktukları için çatışmalardan kaçınmak için kendi yollarından çıkma eğilimi gösterirler.

Aslan burcu da kükreyen güçlü kişiliği ve özgüven dolu yapısı ile bu taştan yararlanabilir.

Güneş taşı hangi çakra ile bağlantılıdır?

Güneş taşı çakra dengeleme için uygun bir taştır, solar pleksus ve sakral çakralar ile bağlantılıdır. Manipura olarak da bilinen Solar Pleksus Çakra, göbek deliğinin yakınında bulunur. Birçok kişi tarafından güç merkezi olduğu düşünülür. Dengeli bir Solar Pleksus Çakrası, kendinizi güçlü ve kendinden emin bir varlık olarak tanımanıza yardımcı olur. Kendinizi yetenekli ve gelecekteki zorlukları üstlenmeye hazır hissetmenize yardımcı olur. Solar Pleksus Çakra, Ateş Elementi ile ilişkilidir ve Güneş ile yakından rezonansa girer. Solar Pleksus Çakrası dengelendiğinde bir güç ve cesaret alanıdır.

Svadhisthana olarak da bilinen sakral çakra, alt karın bölgesinde bulunur. Yaşam, sanat ve ilişkilerde tutkuyla ilişkilidir. Dengeli bir sakral çakra, kendi kişisel gücünüzü kontrol etmenize yardımcı olur ve sizi canlı ve zinde tutar. Sakral çakra yaratıcılığınızı ve pozitifliğinizi yönetir. Dengesiz olduğunda, uyuşuk hissedebilirsiniz. Dengeli olduğunda, yeni başlangıçlar ve yeni fırsatlar için pozitif enerjiniz olur.

Güneş taşı nasıl temizlenir?

Güneş taşı, uzun süre kullanımdan sonra enerjisi zayıflayabileceğinden, sık sık şarj edilmelidir. Taşı şarj etmek için, birkaç saat güneş ışığı altında bırakın ve işe başlamadan önce bu frekansı mümkün olduğunca emmesine izin verin.

Güneş taşı temizlemek istiyorsanız veya herhangi bir şekilde oksitlenmeye başladıysa, temizlemek için ılık su ve sabun kullanabilirsiniz. Üzerinde ulaşılması zor yarıkları kazmak için eski bir diş fırçası kullanmak isteyebilirsiniz.

Filtreleri Göster