Labradorit

Labradorit taşının sürekli değişen görüntüsü kadar göze çarpan çok az şey vardır! Bu güzel doğal taş, 18. yüzyılın sonlarında keşfedilmesinden bu yana birçok nesil tarafından kullanılmıştır. Büyüleyici renk yelpazesi ile, “sihir taşı” ve dünyanın kayalarındaki büyük Kuzey Işıklarının fiziksel formu olarak saygı görmüştür.

Labradorit taşı, doğal taş dünyasının en güçlü koruyucu taşlarından biridir. Enerji alanı boyunca, koruyucu bir güç oluşturduğuna inanılmaktadır. Çakraları ve doğal enerjileri güçlendiren bir taştır. O halde, bu fantastik taşın geçmişini, kaynaklarını ve günlük hayatınızın bir parçası olarak kullanımını keşfetmeye ne dersiniz?

Bu yazıda, dünyanın en büyük değerli taşlarından biri olarak labradorit taşının faydaları, anlamı ve manevi özelliklerine daha yakından bakacağız…

Labradorit taşı nedir?

Labradorit taşı; %30-50 oranında albit ve %50-70 oranında anortit içeren bir Feldspat minerali türüdür. Taşın yapısının, %50-680 oranında kalsiyum ve %30-50 oranında sodyum içermesi gerekir.

Bu taş, adını ilk keşfedildiği Kanada’nın Labrador yarımadasından almıştır. Labradorit taşı efsanesine göre; 1770 yılında, Labrador’daki St. Paul Adası’nda keşfedilmiştir. Maine’deki “Kırmızı Boyalı İnsanlar”a ait eserler için yapılan arkeolojik kazıda da bu taşın parçaları bulunmuştur.

Kaliteli versiyonları, farklı açılardan bakıldığında güçlü bir yanardönerlik göstermekte ve altın sarısı, tavus kuşu mavisi, kırmızımsı turuncu, yeşiller ve kahverengilerin canlı renklerini sergilemektedir.

Labradorit taşı anlamı

Labradorit, dünyadaki en güçlü ve çarpıcı yarı değerli taşlardan biridir. Renkleri, onu diğer birçok taştan daha çekici hale getirmektedir. Labradorit taşının anlamı; mineral krallığının koruyucusu olan, iç çakrayı yaratan ve sizi talihsizliklere ve olumsuzluklara karşı koruyan güçlü unsurlara sahiptir.

Labradorit taşının anlamı; genel olarak zihinsel, duygusal, ruhsal ve fiziksel iyileşmemize büyümeyi teşvik eden büyülü bir yeteneğe sahiptir.

Labradorit taşı özellikleri

 • Enerji: Koruyucu
 • Element: Su
 • Gezegen: Dünya
 • Tanrı: İsis, Arianrhod
 • Güçler: Koruma, güçlendirme
 • Renk: Mor, indigo

Labradorit taşı, bir sihir taşıdır ve içinizde mistik ve büyülü yetenekler ve psişik güçler uyandırır. İçinde, çok güçlü ve derinden hissedilen bir rezonansa sahiptir ve hayatınıza inanılmaz değişiklikler getirmek için kullanılabilir. Titreşimi aynı zamanda olumsuzluklara karşı geniş bir koruma düzeyine sahiptir. Bu, enerjisi kullanıcı tarafından oldukça görülebilen bir taştır. Labradorit taşı kolye takmak, daha önce gitmediğiniz yerlere gitmek için gerekli adımları atmak için sizi bir heyecan ve macera duygusuyla şarj edecektir.

Labradorit taşı ne işe yarar? Labradorit taşı faydaları

Labradorit taşının faydaları, koruyucu özellikleri etrafında toplanmaktadır. Peki, şifalı ve iyileştirici özellikleri nelerdir? Etkili olduğu kanıtlanan bu değerli taşın sahip olduğu ilginç güçlerden bazıları şunlardır:

 • İçeriden ve dışarıdan koruma sağlar
 • Görme bozukluğunu tedavi eder
 • Kan basıncını düşürür
 • Geçmiş hayal kırıklıklarından veya güvensizliklerden gelen kalıntıları ortadan kaldırır
 • İnanç ve güveni artırır
 • Yaraları içeriden iyileştirir
 • Fiziksel, duygusal ve ruhsal yaşamı güçlendirir
 • Psişik yetenekleri keskinleştirir
 • Sizi güvende ve hazırlıklı tutarken altıncı hissinizi genişletir
 • Kendinden şüphe duymaya, korkulara, cesaret kırıklıklarına, depresyonlara ve hatta kırılmaya yardımcı olur
 • Vücudunuzun daha iyi bilgelik için iyi enerji titreşimleri üretmesini sağlar
 • Uyurken bile koruyucu özelliği aktiftir
 • Zenginlik, iş, kariyer gelişimi ve yaşam beklentileri üzerinde büyük etkileri vardır
 • Ruhsal büyümeyi güçlendirir ve geliştirir

Labradrotit taşı; iyi bir ruh hali yaratmak için negatif titreşimleri toplama ve pozitif olanları serbest bırakma yeteneğine sahiptir. İçsel değerimizi güçlendirir. Aynı zamanda, fiziksel bedenimize güç verir. İyileşmeyi ve büyümeyi destekleyen güçlü bir çakra taşıdır. Kullanıcısını, bilincin en derin seviyelerine götüren esnekliği ve güce sahiptir. Bu taş, meditasyon ve enerji alanını desteklemek için de iyidir.

Birçok kadın, renkli ve göz alıcı bir görünüme sahip olduğu ve geceleri bile kullanılabildiği için bu taşı kullanmayı sever. Labradorit taşı bileklik takmak, ruh halini iyileştirir ve çarpıcı gücü ile güzelliği içeriden ifade eder.

Labradorit taşı nasıl kullanılır?

Ev dekorasyonunda bu taş, tüm evin olumsuz ruh hallerini veya titreşimlerini arındırabilir. Evinize olumsuz ruh hallerini veya titreşimlerini arındırabilir. Peki, labradorit taşı evde nereye koyulur? Feng Shui için; evin güneybatı tarafı, tüm evin enerjisini artırmak ve tüm alandaki endişe ve stresi en aza indirmek için bu taşı koymak için en iyi yerdir.

İş yerinde, masanızın üzerine yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde, odaklanmamıza ve herhangi bir bireydeki en iyiyi ortaya çıkarmamıza yardımcı olabilir. Labradorit taşı, güne başlama sevincini artıran enerji üretir. İşyerindeki faydalarından biri, zihninizi buna göre çalıştırmak için duyguları heyecanlandırır. Dış mekanlarda ve iç yaşamlarda kullanmanın, bir yaşam dönüşümü deneyimi yaşattığı söylenir. Gücü, özellikle işte zorluklara veya baskılara hazırlanırken size pozitif enerji verir. Labradorit, enerjisini görevleri yerine getirirken odaklanmayı ve kararlılığı teşvik etmeye yönlendirir.

Labradorit taşı hangi burcun taşıdır?

Labradorit taşı, herhangi bir burçla ilişkili değildir. Ancak, yengeç burcu, rengine ve elektromanyetik enerjisinin beynin düşüncesinde uyarılmasına çekilir.

Labradorit taşı nasıl temizlenir?

Taşın parlak kalmasını sağlamak için düzenli olarak temizlemek önemlidir. Labradorit taşı kullananlar, temizlik için yumuşak bir fırça ile sabun ve ılık su kullanılmasını önermektedir. Yıkadıktan sonra, taşı akan suda durulamayı ve iyice kurulamayı unutmayın. Temizlik sırasında, ultrasonik veya buharlı temizleyiciler kullanmaktan kaçının.

Gerçek labradorit taşı nasıl anlaşılır?

Artan popülerliği nedeniyle, sahte versiyonları oldukça fazladır. Ve sahte olanları, farklı açılardan bakıldığında renk değişikliği göstermezler. Gerçek labradorit taşı, genellikle tek bir açıda donuk veya gri görünür. Döndürdükçe parlak mavi veya kırmızı görünür. Sahte versiyonları, sürekli renkli kalacaktır.

Labradorit taşı hangi çakra ile bağlantılı?

Değişen bir renk kabiliyetine sahip olan labradorit taşı, bir “dönüşüm taşı” olarak da bilinir. Labradorit taşı çakra dengeleme için, taç ve üçüncü göz çakraları üzerinde kullanılabilir.

Üçüncü göz çakrası, zihnin gözü olarak bilinir ve daha yüksek bilince giden bir kapı görevi görür. Derin bir meditasyona girebilmek için çok fazla enerji gerektiren hem ruhsal hem de psikolojik aydınlanmada önemli bir role sahip olan bu çakra, altıncı hissinizi genişletebilir. Taç çakra, çakra merdiveninin tepesidir ve bizi ilahi kaynak ve evrenle bağlayabilir.

Labradorit taşı, aynı zamanda meditasyon, ruhsal uyanıklık, psişik gelişim seviyeleri için de uygundur ve kalbin ve zihnin tanınmasını genişletir.

Siz de labradorit taşı kolye takarak şifa enerjisini ve iyileştirici güçlerini vücudunuza yakın tutabilirsiniz…

Filtreleri Göster