Malakit

Farklı amaçlar için kullanılan birçok doğal taş vardır. Bunlarına arasında, çoklu iyileştirici özelliklere sahip önemli bir enerji ve koruma taşı olan malakit taşı da yer alır. Malakit taşı, vücuttan ve çevrenizdekilerden negatif enerjiyi alan canlı bir yeşil renkli taştır. Çeşitli özellikleri, zengin parlaklığı ve belirgin şeffaflığı ile bu doğal taş, sadece çekici bir takı değildir. Tüm varlığınız için iyidir!

Malakit taşı; kalp çakrası ile ilgili sorunları uyaran, dengeleyen ve iyileştiren bir değerli taştır. Özellikle, oğlak ve akrep burçları için destekleyicidir. Gizli kalmış sorunları ortaya çıkarmanıza, olumsuzlukları emmenize ve çevrenizin süzülmesini sağlamanıza yardımcı olan bir taştır. Bu taş, yaşamda fırsatlara ve tezahürlere yer açan büyük dönüşümü başlatmaya yardımcı olur. Peki, malakit taşı sizin için uygun mu? Özelliklerinin ve faydalarının size hitap edip etmediğini öğrenmek için bu kapsamlı rehbere göz atın…

Malakit taşı nedir?

Malakit taşı; bakır metali üretimi için kullanılan kimyasal bir bileşime sahip, yeryüzünde doğal olarak oluşan bir mineraldir. Genellikle, yer altı mağaralarının yüzeyinde bulunur ve yeşilin farklı tonlarıyla inkar edilemez bir şekilde dikkatinizi çeker. Malakit taşı renkleri, pastel yeşil tonlardan zümrüte kadar değişmektedir.

Malakit taşı anlamı

Malakit taşı anlamı, Yunanca “yumuşak” anlamına gelen “malakos” sözcüğünden gelmektedir. Ancak, isminin kökeninin aksine, bu taş pürüzsüz değildir. Malakit taşı anlamı, olumsuz duygu ve düşüncelere karşı etkili bir koruma sağlamasından gelir ve yeşilin rahatlatıcı tonlarıyla ruh halinizi yatıştırmaya yardımcı olur. Bu, özellikle en sevdiği renk yeşil olanlar içindir!

Malakit taşı anlamı çok yönlüdür. Ancak, bu taşın tek amacı dönüşümü ve olumlu değişimi kolaylaştırmaktır. Taşın dış görünümünün, yenilenme eğilimini yansıttığı söylenmektedir. Yeşil kıvrımları, saf güzellik üretmenin zirvesindeki yemyeşil bitki örtüsünün canlılığını temsil etmektedir. Malakit, içinizdeki aynı enerjinin çoğunu yaratır ve tam anlamıyla “yeni bir sayfa açmanıza” yardımcı olur.

Malakit taşı nerede bulunur?

Malakit taşı, yıllar önce ilk olarak Mısır ve İsrail’de bulunmuştur. Zaman geçtikçe, bu yataklar Rusya’da da çıkarılmıştır. Artık bu taş, negatif enerjilere karşı koruma sağlayan ve her türlü engeli ortadan kaldıran değerli taşlar olarak kullanılmaktadır.

Malakit taşı özellikleri

  • Burç: Akrep, Oğlak
  • Çakra: Kalp çakrası, Solar Pleksus
  • Renk: Yeşil
  • Menşei: Avustralya, Kongo, Rusya, Zaire
  • Nadirlik: Yaygın
  • Mineral Sınıfı: Karbonatlar
  • Kristal Sistem: Monoklinik Kristal Sistem
  • Sertlik: 3.5 -4 (Mohs)
  • Titreşim: 9 numara

Malakit taşı ne işe yarar? Malakit taşı faydaları

Malakit taşı kullananlar, faydalarını ve tüm endişelerinizi ortadan kaldırmanıza ve uzun süredir gösterdiğiniz tüm pozitifliği çekmenize yardımcı olabildiğini belirtmektedir.

Bu taş, iyileşmeyi sembolize eder. Size her zaman doğayı ve huzuru hatırlatan bir yeşilliği vardır. Farkındalık ve netlik veren bir taştır. Bu nedenle, zihniniz onu engelleyen herhangi bir şeyden arındığında sahip olabileceğiniz her türlü idrak için yer açacaktır. Malakit taşı ile gözlerinizi dünyanın harikalarına açabilirsiniz

Malakit, sadece sağlığı teşvik etmek ve farkındalık kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kendinizi sakinleştirmenize ve panik atak ve endişelerle savaşmanıza da yardımcı olur. Size farkındalık verdiği için gözlerinizi keskinleştirmenize yardımcı olabilir. Travmayı geride bırakmaya çalışan biriyseniz, malakitin yaydığı enerji sizi uzun süredir tutan zincirden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Fiziksel boyutta malakit, adet sancılarını hafifletir. İyileştirici özellikleri, bu aylık ziyaretlerin yükünü hafifletir. Hatta, doğum sancılarına da iyi geldiği için” ebe taşı” adını da almıştır.

Bu doğal taş, sakinleşmenize yardımcı olur ve bilgeliği teşvik eder. Bu nedenle, öfke sorunları olanlar için idealdir. Sinirlerinizi yatıştırabilir ve mantıklı düşünceleri eğlendirebilir. Malakit taşı, aynı zamanda yüksek tansiyonu olan insanlara da yardımcı olur.

Malakit taşı cilde faydaları nelerdir?

Muhteşem mavi-yeşil rengi ile malakit taşı, negatif enerjileri emer ve vücudu çeşitli rahatsızlıklardan iyileştirdiği söylenir. Cilde uygulanan malakit taşı roller da harika sonuçlar verebilir!

Malakit cilde uygulandığında, tıkanmış cildi nazikçe detoksifiye etmek için çalışır. Aynı zamanda, cildimizin doğal savunmasına, cilt bakımı sorunlarımızın çoğunun nedeni gibi görünen, sinir bozucu serbest radikalleri savuşturmak için yardımcı olur. Taşın kimyasal bileşimi; kolajen üretimini uyarmaya, cilt elastikiyetini artırmaya ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı oluR. Ayrıca, yüksek bakır bileşimi ile keratin sentezine yardımcı olur ve aşırı su kaybını önler.

Malakit taşı hangi burcun taşıdır?

Malakit taşı burcu söz konusu olduğunda, oğlak ve akrepler için harika bir doğum taşıdır. Akreplerin sürekli değişen bir enerji akışı vardır. Bu, bir yolculuk taşıdır ve Akrepler, ister fiziksel olarak büyük geniş dünyaya ister daha ruhsal bir düzeyde olsun, bir maceraya atılmayı severler. Malakit, tüm bu farklı nehirleri süpürürken sizi nasıl sıkı bir şekilde koruyacağını bilir.

Malakit taşı hangi çakra ile bağlantılı?

Malakit taşı, kalbinizi duygusal bağlarından kurtaran ve evrenin her köşesinden sevgiyi kabul etmenize yardımcı olan bir taş olduğundan, kalp çakrası ile iyi bir şekilde rezonansa girer. Bu, aynı zamanda harika bir solar pleksus çakra taşıdır. Yeşil rengi, tamamen değişimle ilgilidir. Dönüşümün güçlerini elinize vermek için solar pleksus çakrasıyla çalışabilirsiniz. Malakit ayrıca, boğaz ve üçüncü göz çakraları ile de etkileşime girmektedir.

Boğaz çakrası, iletişim kurma yeteneğinizi yönetir. Hepimizin konuşma gücü vardır ama herkes kalbinden geçeni söylemekte özgür hissetmez… Malakit taşı, bu çakrayı aktive ederek her zaman aklınızı konuşabilmenizi ve ihtiyacınız olan değişikliği isteyebilmenizi sağlar.

Malakit taşı nasıl temizlenir?

Malakit taşı, negatif enerjiyi yönetmek ve değişimi kolaylaştırmak için çok çalışır. Bu taş milyonlarca yıldır yapım aşamasındayken, düşük enerjili düşüşler de yaşayabilir. Bunu önlemek için, zaman zaman taşınızı temizlemeniz ve şarj etmeniz önemlidir. Bunu yapmak, özelliklerinin ve enerjisinin en iyi şekilde akmasını sağlar, böylece birçok faydasından yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Malakit taşı temizlemek için birkaç farklı yol vardır. Peki, malakit taşı suya girer mi? Evet… Biraz ılık sabunlu suyla silerek temizlemek güvenlidir. Bu, taşın enerjisini canlandırmakla kalmaz, aynı zamanda göz alıcı parlaklığının bozulmasını da engeller.

Başka bir seçenek de, de onu geldiği toprağa iade etmektir. Taşı, Toprak Ana’dan enerji çekebilmesi için bahçeye koyabilirsiniz.

Gerçek malakit taşı nasıl anlaşılır?

Taşın orijinalliğini anlamak için bakmanız gereken ilk şey fiyatıdır. Gerçek malakit taşı ucuz değildir. Sentetik veya yapılandırılmış versiyonu olabilir.

Bir sonraki belirleyici, rengi ve desenidir. Gerçek malakit taşı; muhteşem bir girdap, dalga, halka ve şerit yelpazesine sahiptir. Sahte malakit, elde edilmesi en kolay olan şeritlere yapışma eğilimindedir. Gerçeğindeki renkler; renkler, yumuşak, açık ve soluk yeşillerden çok koyu yeşillere kadar yeşilin tüm tonlarındadır. Sahte olanları, çizgiler arasında keskin bir kontrastla birlikte genellikle orta yeşil tonlarında veya siyah olacaktır.

Filtreleri Göster