Oniks

Oniks; zorluklar karşısında koruma, güç, uyanıklık, çeviklik, dayanıklılık ve rehberlik sağlayan bir savaşçı taşıdır. Aynı zamanda, “sağlık taşı” olarak da bilinmektedir. Kızılderili geleneğinde oniks taşı, kendine güveni artırmak ve korkuların üstesinden gelmek için içsel gücü bulmaya yardımcı olabileceğine inanılmıştır.

Bu doğal taş, endişe ve gereksiz stres duygularını hafifleterek Dünya’nın enerjilerine bağlanarak bedeni topraklanmış halde tutar. Kişinin hayatında eksik olan şeyleri ortaya çıkarabilir ve onları daha anlamlı bir yaşam için değişiklikler yapmaya teşvik edebilir. Oniks taşı, vücudun kişisel enerjisini korumaya yardımcı olan negatif enerjiyi iyi enerjiye dönüştürebilir. Zor bir dönemden geçen ve rehberlik için içindeki savaşçı ruhu çağırmak isteyen herkes için harika bir taştır!

Oniks taşını doğal taş koleksiyonunuza eklemeyi düşünüyorsanız veya bu taşın faydaları ve özelliklerini öğrenmek istiyorsanız, bu kapsamlı rehberde aradığınız soruların yanıtlarını bulabilirsiniz…

Oniks taşı anlamı

Oniks taşının anlamı, olayları perspektife koymaya yardımcı olur ve zihinsel çöküşün eşiğinde olduğunuzda sizi bir adım geri atmaya teşvik eder. Bu taş ile, aşırı aktif bir zihnin tehlikelerine yenik düşmek yerine, net düşünmeyi öğrenebilirsiniz.

Oniks taşı nerede bulunur?

Oniks taşının en büyük yatakları; Uruguay, Brezilya, Afganistan, Hindistan, Madagaskar, Kanada, Rusya, Güney Afrika, Peru ve Amerika’da bulunmaktadır. Meksika’da da bulunmuştur.

Oniks taşı özellikleri

  • Burç: İkizler
  • Element: Toprak
  • Gezegen: Satürn
  • Olumlama: “İçimdeki savaşçıyı bana rehberlik etmesi ve koruması için çağırıyorum.”
  • Çakra: Kök çakra

Oniks taşı ne işe yarar? Oniks taşı faydaları

Duygusal iyileşme söz konusu olduğunda, oniks taşı kesinlikle harikadır. Bu taş, stresi gidermek konusunda harikalar yaratır. Kullanıcısının, hayata daha dengeli ve sağlıklı bir bakış açısı sağlamak için kaygılarla doğrudan ilgilenir. Ancak daha da önemlisi, temel şifadan sonra gelen duygusal değişimdir.

Oniks taşı kullananlar, onun bir zihinsel organizasyon ustası olduğunu belirtmektedir. Zihniniz yoğunsa, bu taş sizin için harika olabilir. Bu taş, ayrıca saç, cilt ve tırnakları iyileştirmek isteyenler için iyi bir seçim olarak kabul edilir. Şifalı enerjisi, kırılmaya karşı koruma ve aynı zamanda parlak bir parlaklık yaratmak amacıyla kullanılmaktadır. Oniks taşı, kronik ağrı veya gıda hassasiyetlerinden muzdarip olan kişilere rahatlama sağlayabilir.

Oniks taşı kullananlar, bu taşın kozmik enerjiyi sizin yararınıza yönetme gücü verdiğine inanmaktadır. Genellikle, evrensel canlılık bizim için bizim için üstesinden gelemeyeceğimiz kadar fazladır. Bu taş, bu bilgi ve aydınlanma kuyusuna erişmenize izin verir.

Oniks, çok yönlü bir taştır. Metafiziksel özellikleri, sadece refahınızın tek bir yönüne odaklanmaz, hepsini geliştirir. Oniks taşı kullananlara göre, bu taş tüm çakraları etkileyebilir. Ancak, özellikle üç çakraya biraz daha dikkat eder.

Öncelikle, harika bir kök çakra taşıdır. Bu enerji noktası, istikrar ve amaç duygularınızdan sorumludur. Engellendiğinde, kendinizi hayatta biraz kaybolmuş ve kayıtsız hissedebilirsiniz. Bu taşın, üçüncü göz çakrasını tetiklediğini de söylenmektedir. Ajna denilen bu nokta alında bulunur. Metafiziksel şifada; üçüncü göz genel farkındalık, algı ve güçle bağlantılıdır.

Oniks taşı hangi burcun taşıdır?

Oniks taşı burçlar ile doğrudan bağlantılı değildir. Dolayısıyla, doğumunuzu çevreleyen koşullar ne olursa olsun, avantajlarından yararlanmakta özgürsünüz! Bununla birlikte, oniks taşının anlamı ve özelliklerinin, en çok oğlak burcu ile rezonansa girdiği söylenmektedir.

Oğlaklar doğal olarak barışseverdir. Yoğun bir hayatın ara sıra düşünmesi yerine saf bir zihnin sessiz sakinliğini tercih ederler. Oniks, dünya sizi ne kadar oyundan atmaya çalışırsa çalışsın bu zihniyetin korunmasına yardımcı olur. Oğlak burcu dışında, oniks taşı burçlar dünyasında aslanlar ve kovalar ile de küçük bir bağlantısı olduğu söylenmektedir.

İkisi de sevdikleri şeyler konusunda tutkuludur ve yapmaları gereken şeyi başarmak için çok çalışırlar. Ancak, işler yolunda gitmediğinde çılgına dönebilirler. Oniks taşı, devam etmek için hem güç verir hem de onlara esnekliği öğretir.

Oniks taşı hangi çakra ile bağlantılıdır?

Oniks taşı çakrası kök çakradır. Bu taş, vücutta akan fiziksel ve ruhsal enerjinin kaynağı olan kök çakra ile rezonansa girer. Kök çakra dengede olduğunda, vücut güç ve dayanıklılık kazanmaya başlar. Oniks taşı, iç savaşçının gücünü her şeyin üstesinden gelmek için kullanarak bu sürece yardımcı olur. Güvenlik ve kendini sevme duygusunu teşvik eder.

Dünya, kök çakranın ayaklarının arasında ve altında bulunur. Bu çakra, bizim Dünya ile bağlantımızdır. Oniks taşı, bu çakrayı harekete geçirerek bizi topraklanmış halde tutarken, enerjilerimizi dengeler ve tüm vücutta serbest akışa izin verir. İkisinin birleşimi; çakranın birleşimi, bedenin ve zihnin pozitif, güvenli ve bağlantılı hissetmesine yardımcı olacak, yaratıcılığı, irade gücünü ve azmi artıracaktır.

Gerçek Oniks taşı nasıl anlaşılır?

Siyah oniks, mevcut diğer oniks çeşitlerinden daha değerlidir. Siyah oniks, kendi başına karat başına 1 ila 500 dolar arasında değişebilir. Peki, gerçek oniks taşı nasıl anlaşılır?

Gerçek oniks, süte batırılarak test edilebilir. Gerçekse, batırdıktan sonra süt hafifçe pembeye dönecektir. Gerçek değilse, süt değişmeyecek ve beyaz renkte kalacaktır.

Filtreleri Göster
Filtreleri Göster