Sodalit

Sodalit taşı; dünya görüşlerimizi genişletmeye, merakımızı ateşlemeye ve derin öğrenme arzusu aşılamaya hazır olduğumuzda bizi çağıran bir doğal taştır. Öğrenciler, yazarlar ve sanatçılar için mükemmel bir tılsım olan sodalit, zihni sakinleştiren ve bizi daha derin biliş ve anlayışa açan sakin enerjiyi yansıtan bir mantık taşıdır. Mantık, bu taşın gücünün sadece bir parçasıdır. Çünkü, iki yönlü doğası, bize yaratıcılığa ilham vermek için mantığın katılığının kırılması gerektiğini hatırlatır.

Sodalit taşı, boğaz ve üçüncü göz çakralarını açar, aktive eder ve iyileştirir. Yay burcunun iyimserliği ile ilişkilidir. Bir hakikat taşı olarak, iletişimi ve iç huzuru artırır. Anlaşmazlıklar olduğunda, mantıklı düşünmeyi ve sakinlik hissini kolaylaştırabilir ve sorunları dağıtarak, farklı bir bakış açısı için şefkate izin verir.

Sodalit taşı hayat değiştiren bir taş olabilir. Suçluluk, korku ve genel kendini cezalandırmayı ortadan kaldırmak için en güçlü doğal taş olarak kabul edilir. Kalbiniz ve zihniniz arasındaki boşluğu kapatır, zihinsel karışıklığa netlik ve kabadayı bir zihne iç huzuru getirir. Yüksek benlik saygısını ve kendini kabul etmeyi teşvik ettiği için kendine güveni olmayan biri için harikadır.

Bu değerli taşı koleksiyonunuza eklemekle ilgileniyorsanız, sodalit taşının faydaları, özellikleri, kullanımı ve hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenin…

Sodalit taşı nedir?

Sodalit taşının tarihi, antik medeniyetlere kadar uzanmaktadır. Sodalit sözcüğü, Yunanca “tuz” ve “taş” anlamına gelen “soda” ve “lithos” sözcüklerinden gelmiştir. Taşın yüksek oranda tuz içermesi onu mineral yapmaktadır.

Güzelliği, bolluğu ve kolay işlenebilmesi nedeniyle, kısa bir sürede takılarda kullanılan popüler bir taş haline gelen sodalit, zengin mavi tonu ve dokusu nedeniyle genellikle lapis lazuli ile karıştırılır. Araştırmalar, bilinen en eski hikayelerin MÖ 2.500 gibi erken bir tarihte eski Bolivya ve Peru’da alınıp satıldığını göstermektedir.

Sodalit taşı anlamı

Eskiden heykeltıraşların, ressamların ve sanatçıların ilham almak için taşıdıkları bir taş olan sodalit taşının anlamı, göklerin rengiyle uzun süredir devam eden ilişkisinden gelmektedir. Rönesans döneminde, özel mavi tonu kutsal bir renk olarak edilmiştir ve alevli bir kılıçla bir savaşçı-baş melek olan Meryem Ana’nın ve Başmelek Mikail’in cüppelerini renklendirmek için kullanılmıştır.

Sodalit taşı nerede bulunur?

Sodalit taşının en büyük yatakları Brezilya’da bulunur. Rusya, Grönland, Romanya, Fransa, Hindistan, Namibya, Kanada ve Amerika’da da bulunmuştur.

Sodalit taşı özellikleri

  • Çakralar: Üçüncü Göz, Boğaz
  • Element: Hava
  • Doğum Taşı: Sodalit, Kasım ayının sonundan Aralık ayının ortasına kadar olan doğum taşıdır.
  • Burç: Yay
  • Menşei: Brezilya, Kanada, Grönland, Hindistan, Namibya, Rusya ve Amerika
  • Sertlik:5- 6

Sodalit taşı ne işe yarar? Sodalit taşı faydaları

Sodalit taşının faydaları, hem fiziksel hem de zihinsel ve ruhsal bedenler için önemlidir. Bu taşın; metabolizmayı düzenlediği, bağışıklığı artırdığı ve organları temizlediği, böylece kilo vermeye yardımcı olduğu söylenmektedir.  Ayrıca, tiroit ile de ilişkilidir. Bu nedenle, kilo vermek için motivasyona ihtiyaç duyanlar bu taşı takabilir.

Boğaz çakrası ile ilişkili olduğu için sodalit taşı kolye takmak en iyisidir. Bu şekilde, boğaz ağrılarını yatıştırmaya yardımcı olur ve ses tellerini tedavi eder. Kalsiyum eksikliklerini tedavi eder. Dayanıklılığı ve iradeyi harekete geçirdiği, hedeflere ulaşmak için ekstra motivasyon sağladığı için sporcular için de ideal bir taştır. Herhangi bir sindirim probleminin, iltihaplanmanın ve şeker hastalığının tedavisinde yardımcı olur.

Uyumakta zorluk çekenler, bu taşı yastığının altına koyabilir. Sodalit taşı, uykusuzluğu tedavi eder ve zihni sakinleştirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda, iletişim becerilerini ve özgüveninizi geliştirir.

Güçlü iyileştirici güçlere sahip olan bu taş, panik atakları hafifletebilir ve hayatınıza duygusal denge getirebilir. Kendine güvenini, kendini kabul etmeyi ve benlik saygısını artırabilir. Sodalit taşı kullananlar, onun alsiyum eksikliklerinin üstesinden gelerek ve metabolizmayı hızlandırarak bağışıklık sistemini bile güçlendirebileceğini belirtmektedir.

Sodalit taşının özelliği, size duygularınızı etkili bir şekilde iletme ve sezgiyi, gerçeği, nesnelliği ve rasyonel düşünceleri teşvik etme yeteneğidir. Panik ataklara neden olan negatif enerjinin üstesinden gelmek, rasyonel düşünceyi, nesnelliği, gerçeği ve sezgiyi teşvik etmek için faydalı bir taştır.

Bu taş, göze hoş gelmesinin dışında, son derece güçlü bir taştır. İletişim becerilerini, düşünceleri, ifadeleri ve duyguları rasyonel ve net bir şekilde geliştirme yeteneğinden dolayı genellikle şairin taşı olarak bilinir. Herhangi bir anlaşmazlığı veya tartışmayı hızlı bir şekilde sona erdirmek istediğinizde, sorunlara arabuluculuk etmeye çalışırken son derece faydalı olabilir.

Sodalit taşı hangi burcun taşıdır?

Yay burcunun yönetici gezegeni Jüpiter’dir. Sodalit taşı, bir üçüncü göz çakrası taşıdır ve derinleştirilmiş sezginin kilidini açan bir içgörü taşıdır. Bu taş, yay burcunun evrenle ilişkili olarak ve kendi doğasını anlayarak hayatın anlamını aramasını destekler.

Sodalit taşının burcu olan yay, hasat mevsiminin sonu ve kışın başlangıcında dünyaya gelmiştir. Bu burç iyimser, kibar ve maceracıdır. Sodalit, yayların hayata bakış açılarını olumlu olarak değiştirebilir.

Sodalit taşı nasıl temizlenir?

Sodalit taşı, her zaman size yakın olması için takı olarak takılacak harika bir doğal taştır. Onu kullanmanın en iyi yolu, boğaza yakın olarak kullanmaktır.

Diğer tüm doğal taşlar gibi, onun da enerjisinin temizlenmesi çok önemlidir. Ancak, parıltısını kaybedebileceği için taşın ıslanmamasına dikkat edin. Sade suyla durulayabilirsiniz, ancak uzun süre suda bekletmekten kaçının.

Sodalit taşı temizliği için en doğal seçeneklerden biri güneş ışığıdır. Taşı güneşe yerleştirerek yin ve yang enerjisini dengeleyebilirsiniz. Ay ışığı kullanarak temizlik yapmak, bu taşın enerjisini dengede tutmanın ve onun inanılmaz gücüne erişmelerini sağlamanın en popüler yollarından biridir.

Diğer doğal taşların gücü de onu temizleyebilir. Sodalit taşının yakınına büyük bir kuvars parçası yerleştirmek onu hızlıca temizleyecektir.

Gerçek Sodalit taşı nasıl anlaşılır?

Gerçek sodalit taşı, bazı ayırt edici özelliklere sahiptir. Üzerinde çizgili beyaz damarları olan kraliyet mavisi bir renge sahiptir. Ancak mor, kahverengi, beyaz ve hatta renksiz sodalit bulmanın mümkün olduğu sodalit renkleri de vardır. Ancak tipik olarak, kraliyet mavisi rengindedir. Ancak, taş boyanmış olabilir.

Boya kullanılıp kullanılmadığını test etmenin bir yolu, biraz aseton kullanmaktır. Bu, taş üzerinde kullanılan herhangi bir boyayı ortaya çıkaracaktır. Ancak, aseton taşınıza zarar verebilir. Bu nedenle, bir uzmandan yardım almak en iyisidir.

Sodalit taşının iyileştirici güçlerinden yararlanmanın en iyi yolu, ona boğaz çakrasına yakın tutmaktır. Siz de sodalit taşı kolye takarak, onun şifalı güçlerinden etkili bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Filtreleri Göster